Elvis: Are You Lonesome Tonight


Polovina šedesátých let minulého století. Jsem s rodiči poprvé v kině. Na odpoledním programu je promítání filmu Modrý závoj s Vlastou Matulovou ve dvojroli. Ve foyer postávají lidé ve svátečním oblečení, u pultu lze koupit nějaké sladkosti a prostorem senevtíravě line cizí hudba. Na stěnách visí zvětšené fotografie českých herců. Kopecký, Voska, Kačírková, Štěpánek, Ráž, Šejbalová …


Atmosféra spíše jak vystřižená z let třicátých.


Už jsem znal nějaké Beatles, Shadows, ale tenhle hlas mi tehdy nic neříkal. K rock and rollu jsem se dostával vlastně zpětně. Již delší dobu ho jako hudební směr válcovaly nové hudební formy, ale jak se ukázalo mnohokrát později, nikdy se z něj nestala definitivní hudební historie. Rock and roll ve své klasické podobě se dokázal vždy znova vracet a pořád má co říci.


Je ironií, že v zemi zrodu byl zkraje považován za komunistickou subverzi a bylo proti němu administrativně zasahováno. Rock and roll má několik velmi výrazných představitelů, ale Elvis Presley stojí nad všemi. I po smrti vydělává údajně více než Madona. Jeho Jailhouse Rock z padesátých let dodnes přebírají do svého repertoáru i ty nejtvrdší metalové kapely. Are You Lonesome Tonight hráli tehdy v kině. Je to skladba, která nikdy nedostala oficiální klipovou verzi, a tak jsem se pokusil v rámci dostupných možností tuto situaci aspoň trochu změnit.


Elvis Presley zemřel 16. 8. 1977.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments