Avril Lavigne
Šestadvacetiletá  mladá  dáma  z  Kanady, která se hudebně začala projevovat už jako malé dítě. Ovládá tři nástroje – kytaru , bicí, klavír. Je výborná zpěvačka, umí nejen skládat, ale píše si sama  i texty. Ve chvíli , kdy si jí všimli lidé z hudebního byznysu v sousedních USA, byla  předurčena i její hudební kariéra –  popová Barbína s multikulti – cukrkandlovým zaměřením ve stylu Britney Spears. Avril Lavigne to odmítla a smlouvu nakonec uzavřela se společností, která se zavázala, že jí do jejího repertoáru nebude zasahovat. Vydělaly na tom obě strany.

Zrodila se pop-punková hvězda s vlastním názorem a poněkud přidrzlým hudebním projevem, který  ale  už má v současné době zřetelně  obroušené hrany. Avril Lavigne přibyly roky a nepotřebuje být rebelkou bez příčiny. Její hudba se stala více propracovanější.

Zachovala si vlastní tvář nejen v kontextu hudby. Nemá příliš v lásce komerční sdělovací prostředky, které lze zařadit  do hlavního proudu. Inklinuje k alternativním formám. Tím spíše je zvláštní, že má na celém světě velké množství fanoušků, což se potvrdilo v roce 2007  i v Praze, kdy její koncert v dnešní O2 Aréně byl zcela vyprodán. A  dokazují to i mnohé webové diskuse.

Avril Lavigne je fenomén, který oslovuje posluchače  v celém  věkovém spektru.
                                                                         

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments