Babišovské předvolební kecy

Pan ministr financí Babiš se s gustem naváží do svého předchůdce ve funkci pana Kalouska. Zatím jen verbálně a slovní přestřelky obou pánů jsou spíš na úrovni bulvárních bavičů na předvolební show. Ostatně strefovat se do užvaněného alkoholika Kalouska je snadné. Že ze sebe Kalousek veřejně dělá pitomce, přináší Babišovi plusové body; jak vidíme na předvolebních průzkumech. Kalouskovy opilecké výstupy jsou dnes již legendární, zvláště rozhovor z povodní 2013 vešel do dějin. V nejlepší kondici nebyl ani v Událostech ČT24 z 6. 5. 2014, kdy jak se zdá, byl opět řádně pod parou. Je to takový veselý bodrý pán, který rád kořalku.

Politická příslušnost, křesťanská morálka i názory pana Kalouska jsou velmi flexibilní a nijak ho nesvazují. Kdekoliv se kdy Kalousek vyskytl, tam vždy peníze mizely jako v černé díře a Kalousek to vždy dokázal skvěle „napříč politickým spektrem“ okecat. Prostě svůj průser vždycky na někoho hodil, nejlépe na rozežrané líné socky. O co jde, věděli všichni; politici, novináři i občané, všichni drželi zobák a Kalouskovi v rámci politické korektnosti podlézali, jako nejkompetentnějšímu ministrovi financí všech dob, který je vtipný a geniální.

Ví to i současný ministr financí Babiš a výborně se, i nás, baví:

„…Tam byl nějaký Zajíček a nějací nominanti pana Tluchoře. Takže ono to vždycky tak fungovalo, že Kalousek byl ministr. Ten si dělal svoje kšefty a vlastně Zajíček si zase dělal svoje kšefty. Je to taková tradice. Já vím dobře, kdo kde byl a kdo co dělal. Já určitě rád veřejnosti předložím supertunel, který připravoval pan Kalousek, tu ekologickou zakázku, kde chtěli kluci vydělat 50, 60 mld…“

To ještě není konec, anekdota má pokračování:

„…Pan Kalousek, tak nechť nám povykládá, jak zaplatil tomu důchodci z předměstí Suffolku 1,6 miliardy za TOZy, kdy ten zločinec, jeho výběrčí Šnábl organizoval arbitráže proti našemu státu a je na něj podáno trestní oznámení! O čem to vykládáte? Tady jste (za) 20 let rozložili tenhle stát a my jsme přišli proto, protože to jednoduše nefunguje! Tak o čem to vykládáte? A těch 60 miliard, které jste chtěli udělat na ekologické zakázce, já to zveřejním na webu, ty nafouknuté zakázky, kde jste byli domluveni, že tam vyděláte na tom. A to, že jste to chtěli řešit napříč politickým spektrem, tak to všichni vědí. A to, že samozřejmě ten Matrix jste vybudovali a udělali tady justiční mafii, že jste do toho zatáhli státní zástupce a policajty a některé soudce, ano, tak je to dokonalé! Fakt, super!…“

A další perla:

„…Chtěl bych říct, že Aristoteles říkal, že politici jsou nejlepší z nás, nejmoudřejší, nejpracovitější, mají největší morálku. Občané, tam jsou naši politici. 24 let jedna parta řídí tuhle zemi a dovedla to tam, kam to dovedla. Takže to bych rád připomenul, že asi se nám to nějak vymklo z ruky, ta charakteristika těch politiků…“ „…Já jsem se vyjádřil a hledám zdroje na rozdíl od vás, kteří ty zdroje si dávali do vlastních kapes, tak hledám zdroje. A řekl jsem: Jo, ČEZ by byl dobrý zdroj…“

Celý stenozáznam, reakci pana Kalouska i ostatních poslanců, je možno si přečíst pod odkazy. Žvásty pana Kalouska nebo pana Korteho jsou možná zábavné, nicméně číst to celé, je ztrátou času. Kecy, kecy, kecy… Za podstatné považuji to, že nejen pan Kalousek, ale i spousta dalších vychytralých vysokých státních úředníků a poslanců nejspíš organizovala šmeliny v řádu desítek miliard na úkor státu v organizované skupině. Všichni o tom věděli, ledaskdo se na nich i přiživoval a všichni respektovali zákon omerty. Ví to i pan Babiš a na jejich úkor vtipkuje. Jen vtipkuje, nic víc.

Pan Babiš sice převzal ministerstvo financí ve stavu vyjedeného krámu, ale kupodivu jedná poměrně zdrženlivě, aby Kaldu a jeho kluky moc nenaštval. Místo hloubkových auditů na ministerstvu a dennodenní kanonádě trestních oznámení zatím mlží. Přitom o předchozích zlodějinách má nejen indicie, jak sám říká, ale pravděpodobně i důkazů plné archivy ministerstva financí. A nejde jen o ekologickou superzakázku, podobných příběhů bylo za ta léta spousta a byly zrealizovány až do konce. Eda Janota byl velký kouzelník. Proč to neřeší NKÚ? Proč to pan Babiš nepředá přímo policii? Takto si představuje řízení státu jako firmy? Na ministerstvu financí nevypadávají kostlivci jen ze skříní, ministerstvo financí je samo o sobě tak velikou kostnicí, že se kostlivci sypou z oken.

Jenže veřejnost má žvanivých zlodějských politiků už plné zuby a nějaké zveřejňování důkazů na Babišově webu nikoho příliš neohromí, pokud se do věci nevloží policie. Veřejnost chce vidět krev. Má-li pan Babiš, nebo kdokoliv jiný důkazy o rozkrádání státu, měl by urychleně podat trestní oznámení na policii, nebo orgánům činným v trestním řízení, než za sebou kluci zametou stopy. Stejně tak ÚOOZ místo šmírování občanů a perzekucí nacionalistů měl již dávno šetřit gigantické zlodějiny Kalouska, Topolánka, Bendla …a propletence dalších kluků, co spolu mluví. Pokud jsou jejich lumpárny veřejným tajemstvím, jak je možné, že o nich ÚOOZ a orgány činné v trestním řízení nic neví? Chrápou snad? V zájmu stability státu je potrestání viníků a zjednání nápravy zamezením zlodějin z veřejných peněz. Pokud se pan Babiš domnívá, že vtipkováním v parlamentu na Kalouskův účet či zveřejněním obecně známých předchozích lumpáren na nějakém obskurním partajním webu jeho úloha končí, a zajišťuje tím pro sebe alibi, hluboce se mýlí. Nekonáním se v podstatě stává spoluviníkem pana Kalouska a celé té jeho zlodějské bandy kluků, kterým de facto poskytuje politické krytí.

Že pan Babiš a celá současná vládní koalice hodlá zamezit rozkrádání státu uvěřím, až se bude pan Kalousek a celá jeho zlodějská mafie zodpovídat před soudem. Klíč k tomu drží ministr financí pan Babiš. Do té doby jsou kritika a senzační odhalení veřejně známých zlodějských skandálů předchozí vládní garnitury, bez důkazů a trestních oznámení, jen jalové Babišovské předvolební kecy.

 

Foto: Nejlepší ministr financí na světě za rok 2008 (Emerging markets), autor: panthermediacz z pověření MFČR, zdroj: Wikipedia

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments