Balím

Motto:

"I dvacet let od konce totality Česku hrozí návrat komunismu. Kromě toho se zpochybňuje euroatlantická vazba země a projevují se sympatie k autoritativním režimům Ruska a Číny…"
(Praha, 6.10.2009, Varování předsedy ODS Mirka Topolánka v projevu na úvod mezinárodní konference 20 let poté)


Inu, nejspíš  přišel  čas, abych  sbalil  svých  pět  švestek a  s  rodinou  udělal  to, k čemu jsem  se neodhodlal  za bolševika. Emigroval. Neboť Mirek  Topolánek říká, že nám hrozí  nový  totáč. Tedy, že se vrátí  všechno, co mi  na minulém režimu vadilo. Nebylo  toho  málo. Namátkou třeba  tohle:

  • zadrátované hranice
  • cenzura
  • výjezdní doložky
  • věčný nedostatek  všeho možného zboží
  • karierní omezení  daná  nedržením  stranické  knížky
  • tupá  režimní propaganda
  • nutnost občas  veřejně  proklamovat, že  existují  kulaté čtverečky
  • fízlování
  • špiclování atd., atd.

Co zásadního jsem opomenul,  nechť  si laskavá  čtenářka  či  laskavý čtenář doplní  sám. A že  toho  schází  hodně.


Jenže  teď  expremiér  a pořád ještě předseda  nejsilnější  partaje  říká, že  nám opět hrozí  zadrátované  hranice, fronty na  toaleťák, barevné televize, šicí stroje, kola, atd. atd., o banánech nemluvě,  že  budou zavedeny  devizové přísliby, že bude opět nastolena  éra  ostražitých  soudružek  z  uličních výborů a  domovnic, zase bude třeba  chodit na politické školení, kde nám ti nejpevnější  a nejvěrnější soudruzi budou vyjevovat  věčné  a nezpochybnitelné  pravdy, že  zase budou procesy  s  vnitřním nepřítelem, a  že  orinoko nejspíš  půjde znova sedět, protože jeho bigbeatová kapela  se svými nedostatečně pokrokovými písněmi bude rozvracet naše opět nastolené  vědecké a pokrokové zřízení.


A  protože jde  o  expředsedu  vlády, který dokonce šéfoval Evropské  unii, jednal  za ni  s Putinem, vysvětloval Obamovi, že je  ekonomický  diletant, a dokonce  zahnal od  českých  hranic  celosvětovou krizi, jak se ostatně  každý z nás  může  všude kolem sebe přesvědčit, nelze brát jeho slova na lehkou váhu. Nýbrž  je nutno  je  chápat  smrtelně vážně. Nevím jak přítel orinoko a řada dalších. Já  dnes  přijdu  domů a  rodině  sdělím, že  nemá smysl  čekat, až zase zavřou hranice a  vystěhují  nás  z  našeho domu do polorozpadlé  barabizny v pohraničí.  Tohle  už jsem jednou  za svého života  absolvoval. Byly  mi tři roky. Nevidím  důvod, proč bych si měl dát repete. A  proč  by  stejnou zkušenost měl mít  můj tříměsíční  vnuk. Nebudu  riskovat. Předseda  Topolánek  je  weltman každým  coulem! Jeho sexy fotky přece obrazily  celý  svět. Je nutno  jeho informace, které  nám tak laskavě  a nezištně  vyjevil,  přetavit  rychle  do činů.


Balím. A odcházím. Dokud  to jde.


Co když Topolánek příští  volby  prohraje?

Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
  Odebírat  
Upozornit na