Barack Obama: Ofenzívu v Jemenu „zesílíme“!

barack-obama-jemenBarack Obama si během své dovolené na Havaji udělal čas a oznámil „zesílenou ofenzívu" proti ozbrojencům v Jemenu. Prohlásil, že nepoleví a do nové vojenské mise nasadí „každý element národní síly". Jejím terčem mají být lidé spekulativně obviňovaní z účasti na nedávném nezdařeném pokusu o atentát v letadle.


Někteří kongresmani už vyjádřili přání využít atentátu jako záminky k válce proti Jemenu, zatímco jemenská vláda, nejspíš v očekávání, že se jí dostane americké podpory v boji proti četným povstaleckým skupinám, už snaživě prohlásila, že útočník z letounu do Detroitu v Jemenu opravdu byl.


Ve vzduchu opět zavál pach terorismu, a tak je zřejmé, že Barack Obama bude nyní s to využít této atmosféry k čemukoli, co se mu zamane. Objevují se už hlasy, podle nichž by věznice v Guantánamu měla navzdory Obamovým slibům zůstat dál v provozu, a americký pokus zabít v Jemenu muslimského kazatele (a amerického občana) Anwara Awlakiho z minulého týdne už nevyvolává žádné rozpory, neboť lze najednou najít spojitost mezi útočníkem z Detroitu, Al Kajdou i Awlakim.


Jistě, pokus o atentát na Awlakiho i útoky na Jemen jako takové se začaly odvíjet mnohem dříve, než nejapný nigerijský atentátník vůbec nastoupil do letadla (a navíc byl na palubu údajně vpuštěn bez pasu), ale svět se teprve nyní začíná dozvídat skutečný rozsah americké vojenské operace v Jemenu, a zdá se, jako by neúspěšný pokus o explozi v letadle byl ve skutečnosti jen tím nejvhodnějším vánočním dárkem, který si Obama přál. Získává s ním totiž další záminku pro války, které už vede, i pro ty, které zatím možná nosí jen v hlavě.


Mimochodem, celá akce nigerijského atentátníka stále více připomíná další z false flag operations a zajímavé postřehy k tomu lze nalézt třeba zde, zde nebo třeba zde.

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments