Barack Obama: První pracovní den v Bílém domě
President Barack Obama má za sebou první pracovní den. Vypadá to, že v Bílém domě zavládl zcela nový duch. President se ujal svého úřadu velmi energicky a jeho první opatření jsou velmi radikální a nezvyklá.

 

President projednal rozsáhlý plán na záchranu ekonomiky. Během osmnácti měsíců by měla být poskytnuta rozsáhlá pomoc, z níž tři čtvrtiny jsou zaměřeny na záchranu pracovních míst a podporu daňových poplatníků. Odmítl plány republikánů na další daňové škrty.

 

Rozhodl o okamžitém ukončení činnosti vojenských komisí, které soudily vězně na Guantanámu. Dnes má být rozhodnuto o uzavření tajných věznic CIA a Guantanáma, ukončení veškerých nehumánních praktik a mučení. Rozhodl o zahájení rozhovorů s Íránem. Nařídil stažení amerických jednotek z Iráku do osmnácti měsíců. Absolvoval několik telefonických hovorů s vrcholnými světovými státníky.

 

Ustanovil nové limity pro jednání s lobbisty a zakázal jim přístup do Bílého domu, zmrazil platy všem členům kabinetu, kteří vydělávají více než 100 000 dolarů ročně.  Nastavil nová pravidla pro informování veřejnosti o činnosti vlády, Kongresu i Senátu.

 

Zdroj:  Huffington Post

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments