Bibi tajně v Rusku: Začalo odpočítáváni WWIII?

Září 10, 2009


Ruská média ve čtvrtek pokračovala ve zpravodajství o tajné návštěvě izraelského premiéra Benjamina Netanjahu v Moskvě, jež prosákla do médií z jeho kanceláře.


Noviny Kommersant citovaly „experty“, kteří jim sdělili, že jsou přesvědčeni o tom, že návštěva tohoto typu může pramenit z naléhavých okolností, „například z toho, že Izrael hodlá zaútočit na Írán“.


Moskva nejprve odmítla potvrdit, že by se návštěva vůbec uskutečnila, ale poté, co byla Netanjahuova kancelář přinucena připustit, že bezpečnostní poradce izraelského premiéra Meir Kalifi lhal, vysoký představitel Kremlu potvrdil Kommersantu, že izraelský ministerský předseda opravdu navštívil ruskou metropoli.


Noviny poté citovaly tzv. „dobře informovaný anonymní izraelský zdroj“, jenž řekl, že „taková návštěva může mít co do činění s novými informacemi a mohla by být hrozbou íránskému jadernému programu. Není vyloučeno, že Izrael může být připraven k tomu, aby zahájil rozhodnou akci proti Íránu, a Netanjahu se rozhodl informovat o tom Kreml“.


Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Andrej Nestěrenko zveřejnil prohlášení, v němž říká: „Není nám nic známo o tajné Netanjahuově návštěvě Moskvy. Viděli jsme zprávy v různých médiích. Jsou rozporuplné. Nemohu vám sdělit nic jiného. Nemám žádné podrobné informace v této záležitosti, tedy žádné informace o této záležitosti, máme jen tyto zprávy.“


Ve středu Ynet odhalil, že Netanjahu opustil Izrael v soukromém letadle, jež patří izraelskému milionáři Yossi Maimanovi. Před tím noviny Jediot Achronot oznámily, že cílem cesty je Rusko.


Převzato z Ynet news


Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments