Binární prezident

 

Když jsem měl kdykoliv v minulosti tu smůlu a řešil cosi s právníkem, měl jsem někdy (většinou) intenzivní dojem, že jednám s polovinou sudokopytníka. A to s tou více inteligentní, zadní.

Jindy zase, zejména když si oblékne talár, přechází sudokopytník v lichokopytníka, ke kterému se neradno přibližovat zezadu. Je z té strany nebezpečnější než z přední, kde jenom kouše. Ovšem – i sudokopytník kopne, takže vyhýbat se právníkům je dobrá rada.

Jeden takový protáhl svůj povoz diskuzí pod minulým článkem i na tomto blogu a pokopal to tady (pravou zadní) následovně: totální destrukci předvolebního shromáždění naší (většinou) nejsilnější politické strany, na kterýžto skutek pamatuje trestní zákon hned dvěma paragrafy, označil za čin, jehož nebezpečnost pro společnost je nepatrná. A politická práce ČSSD s občany, tedy předvolební shromáždění, jehož nedotknutelnost zaručuje ústava, je z hlediska našeho právníka bezvýznamná. Vždyť to říkám, zadní polovina.

Ačkoliv policisté připomínají v tomto schematu pouhou oháňku od právníků, mají ve svých řadách jednoho, který nejenom získal právnické vzdělání magisterského typu (tedy sudokopytník), ale jako pilná včelička pěkně vybudoval i druhou polovinu své osobnosti, díky stáži v Pohotovostním pluku a Vysoké škole SNB. Půl právníka, půl esenbáka.


Policejní prezident Oldřich Martinů řekl, že policejní přítomnost na mítincích ČSSD, kde nespokojení lidé házeli po představitelích strany vajíčka, byla adekvátní. V České televizi uvedl, že policie o protestu, který se začal tvořit na komunitní síti Facebook, věděla už od začátku. Podle něj ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se tito lidé plánovali použít zbraně, například nože. "Vajíčko sice taky může způsobit újmu na zdraví, ale ta opatření byla adekvátní," řekl Martinů. (Novinky)


Házení vajíček odpovídá svou intenzitou pouze přestupku. Věc se tak bude řešit ve správním řízení a nikoliv před soudem," vysvětlil Martinů. I v případě útoku na veřejného činitele ještě není vůbec jasné (podle Martinů), zda šlo o trestný čin. "Chápu, že hozené vejce může někoho poranit, nechci to nějak podceňovat, ale přeci jen se o žádnou zbraň nejedná," dodal Martinů. (Týden)

Na pódiu u Anděla stálo ovajíčkovaných veřejných činitelů hafo, jeden z nich byl dokonce druhý nejvyšší parlamentní. Ale útok na ně samozřejmě není zdaleka tak závažný (vždyť to jsou socani, a to má policejní prezident na paměti především!), jako když někdo strčí do známého a důležitého strážmistra Retardy. To pak policie nezná bráchu.

Týden se s týdnem sešel, a prezidentovi podřízení uvrhli do želez studenty, kteří na (policií mohutně chráněné) demonstraci nácků rozvinuli transparent. Možná si ho příslušníci spletli s transportérem, ten transparent, a to už je přece nějaká zbraň!

Ovšem není všem policejním včelovolstvům konec. Opět se s týden s týdnem sešel, a táž policie zatkla vaječné demonstranty v Brně a chystá se je obvinit z výtržnictví.

No a – na dovršení rozkoše z policie, která pilné včely i tažný skot v užitečnosti překonává – aktéry demonstrativního vajíčkového útoku na  Madeleine Albrightovou před devíti roky, Jindřicha Lumbacha a Milana Náplavu (břídilové přitom nikoho netrefili!), vyšetřovatel kdysi poté obvinil z výtržnictví a poslal je k soudu. (ČRo) Podle neověřených zpráv byli soudem zproštěni, ovšem podle jiné dostali podmínku (nikde se o tom totiž nedočtete, noviny to nezajímá).

„Je tohle vůbec možný?" ptá se zcela zmatený občan.

Je. Představte si, že vaše hlava je úl a každý den musíte navíc prohnat bachorem, čepcem, knihou ba i slezem půl metráku píce. Pak se nedivte, že ta policejní práce nevychází tak, jak bychom si přáli, a nepomůže vám ani, že jste třeba brig. gen. Mgr.

 

Foto: zdroj

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments