Blackwater nabízí výcvik náboženským organizacím

 

blackwaterxxV neustálé snaze o změnu image i nabídky začala žoldnéřská firma Blackwater, po krvavých zločinech spáchaných v Iráku ovšem přejmenovaná na Xe Systems, nabízet „multifázový kurz, který má nevládním organizacím, náboženským organizacím či obchodníkům poskytnout osobní zkušenost a řidičský výcvik pro jejich zaměstnance rozmístěné v neznámých prostředích".


Blackwater samozřejmě pracuje pro organizace typu International Republican Institute, ale pro „náboženské organizace"? Myslí to vážně? Jsem si jistý, že už se před výcvikových střediskem Blackwateru v Greystonu houfují davy islámských humanitárních skupin.


Tím spíš, že každá legitimní „náboženská organizace", která usiluje o harmonii s ostatními náboženstvími, by byla blázen, kdyby spolupracovala zrovna s Blackwaterem. Jeden z jeho kurzů nabízí výcvik „lidé cestujících do zahraničních regionů a jak tam zůstat v bezpečí při jízdě vozidlem". To je skutečně surrealistické. Firma by spíš měla učit lidi, jak „zůstat v bezpečí", když je někde nablízku vozidlo žoldáků Blackwateru. Vzpomínáte si, jak vyletěli do vzduchu ti nevinní iráčtí civilisté, když na ně zaútočili žoldáci Blackwateru na bagdádském náměstí Nisúr? Nebo afghánští civilisté, které žoldáci zabili v jejich autě letos v květnu v Afghánistánu?


Nesmíme také zapomínat, že v čele Blackwateru stojí Erik Prince, který se podle místopřísežného prohlášení jednoho zaměstnance „vnímá jako křesťanský křižák, jehož cílem je eliminovat muslimy a islámskou víru z povrchu země", a tudíž je náboženskou – a velmi násilnickou — organizací svého druhu vlastně i samotný Blackwater.


Překlad: Tereza Spencerová

 

Převzato z Czech Free Press!

 

Foto: Eric Prince – zakladatel Blackwater USA

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments