Boj o zvláštní školy pokračuje


Zvláštní školy, ať jakkoli přejmenované, se staly předmětem multikulturní politické hry. Svatá válka vedená multikulturními aktivisty podporovanými ministerstvem pokračuje a její obětí může být klidně celé základní školství.

 

O mediální kampani, která vždy jako dělostřelecká příprava předchází hlavní ideologický úder, jsem již psal. Proti se však postavila Asociace speciálních pedagogů ČR, která svým prohlášením z 27.4. zásadně odsoudila jednání MŠMT.
 

 

Některé části jsou velmi trefné:

 

…odborná diskuse je nahrazena tlakem některých neziskových organizací, které jsou v odborných otázkách nekompetentní a neznalé hloubky celé problematiky.


Vadí nám, že podkladem pro tuto mediální kampaň se stala zpráva ČŠI, která je podle nás naprosto nerelevantní už jen z toho důvodu, že metodika inspekcí se lišila v různých místech i v různých časech a zejména ze strany přizvaných osob z neziskových organizací nešlo o získání skutečného obrazu škol, ale o „dokázání si své pravdy".

 

Domníváme se, že současné kroky MŠMT rozbíjejí fungující systém, včetně systému školských poradenských zařízení.

 

Zajímavý je také zápis z jednání s ministerským náměstkem:

 

Představitelé ASP také upozornili na nepřiměřený postoj České školní inspekce, jejíž názory nápadně korespondují s prohlášeními některých občanských sdružení, postoji MŠMT a narychlo „obstaraným" stanoviskem ombudsmana. Tato instituce svůj tlak vůči některým ředitelům základních škol praktických, i přes ne zcela jasný legislativní rámec týkající se zařazování žáků do speciálního vzdělávání, vystupňovala do té míry, že ji někteří ze speciálních pedagogů označují za přímého viníka tragického úmrtí našeho kolegy z Loun. Věc šetří policie a na schůzce s panem náměstkem jasně zaznělo přesvědčení, že tento „hon na čarodějnice" v brzké době musí skončit.

 

Co se stalo v Lounech? Pan ředitel jedné zvláštní školy se zastřelil v průběhu návštěvy České školní inspekce přímo na školním dvoře. .

 

A samozřejmě, byl labilní a nevyrovnaný, a inspekce s tím nemá nic společného. Moc by mne zajímalo, zda u inspekce byla přítomna některá z „nevládních" organizací, placená globální elitou. Konec kauzy jsem na webu nikde nenašel, ale zdá se, že jeho kolegové mají v otázce příčin jeho smrti docela jasno. Státní orgány tak byly nuceny přejít dočasně do defenzívy:

 

Hon na čarodějnice, kriminalizace ředitelů – inspekce pouze sleduje dodržování legislativy. Pokud mají někde dojem, že inspekce nepostupuje v souladu se zákony, mají podat stížnost přímo k ní, může jít o selhání jednotlivých inspektorů.

 

Podat stížnost, osobní selhání inspektorů, … Jako bych to už někde slyšel. I minulý totalitní režim takto naskoval své systémové působení, když byl chycen na hruškách.

 

 

Pokud má někdo z Vás pevné nervy, příslušné vzdělání a multikulturní přístup, může se přihlásit do konkurzu na místo po nebohém sebevrahovi.

 

Ale jak to tak vypadá, naši mocní jsou buď opravdu ve dvojím ohni, nebo jen použili obvyklou výmluvu na EU:

 

Podle shodných a opakovaně vyjadřovaných názorů účastníků je celá příprava uspěchaná, neopírá se o řádné výzkumy, dokonce vyvolává zdání, že pouze reaguje na marginální zjištění ČŠI či vychází vstříc obecným požadavkům Evropské unie (soudíme tak podle používaných termínů „museli jsme, byli jsme přinuceni").

 


Naskýtá se jen otázka, k čemu vlastně to slavné MŠMT máme, když je zcela nesvéprávné i v odborných otázkách. Pokud rodiče chtějí ochránit své děti před produkty některých etnických „kultur", metodicky duševně likvidující vlastní potomstvo, nezbude než ASP podpořit.

 

Dodatek: 

Karel Kaprálek: Základní školy praktické – mýty a realita

Finanční protiargumenty aktivistů – pseudospořílci pravicového střihu jistě zavětří…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments