Borec Palas

Červen 30, 2011

V tomto týdnu se v tisku objevily první informace o majetkových přiznáních poslanců a senátorů za minulý rok. Za zmínku jistě stojí informace z přiznání senátora Jaroslava Palase.

Ten inkasoval peníze nejen jako hejtman, ale také jako člen dozorčí rady Českých drah a z působení v dceřiné firmě ČEZ a z pozice v pojišťovně Halali. Je obdivuhodné kolik toho bývalý komunistický a později sociálnědemokratický poslanec a ministr stíhá. Vřele doporučuji si jeho jméno zadat v internetové encyklopedii Wikipedie. Je to figura, která zřetelným způsobem ilustruje způsoby a metody budování kapitalismu po česku v uplynulých dvaceti letech.

Na pozici a opozici se to tady hraje jenom jako. Když jde o kšeft, tak je jedno, zda má ten či onen frajer modré nebo oranžové tričko. To jenom před volbami je třeba lidi trochu zblbnout, ať to stojí co to stojí. Hlavně se neptejte na motivační program v ČEZ, hospodaření ČD, Lesů ČR atd. Přidejte si k Palasovi podle uvážení desítky dalších šíbrů, kteří v tom umí chodit a správně kormidlovat veřejné zdroje.

Že docházejí peníze? No a? Škrtneme, kde se dá (třeba i invalidům na asistenty). Zvedneme daně. A když bude nejhůř, tak prodáme poslední zbytky státního majetku. Však on už se nějaký kupec najde. Třeba na golfu v Dubaji či na jachtě v Toskánsku.

Jiří Žáček kdysi napsal básničku, kterou nazval „Odkaz předků“:

Pamatujte,

synkové a dcery:

tam, kde tuční pupky,

hubnou charaktery

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments