Boty

Irácký novinář, který mrštil svými botami po americkém presidentovi G. W.  Bushovi, nemínil podle mého názoru svůj čin jako nějaké symbolické gesto. Podle razance a přesnosti hodu soudím, že se jednalo o zoufalý čin, k němuž využil jediné „zbraně“, kterou mohl pronést bezpečnostní kontrolou.
Reportér televizní stanice Al-Bagdadijá  Muntadar az-Zajdí vložil do svého činu až nadlidskou energii. President Bush musel prokázat úžasný postřeh a nečekanou pohotovost, aby se dokázal uhnout před letícími botami. Po nevídaném incidentu se sice pokusil obrátit celou záležitost v žert, ale jeho řeč těla vypovídala o velmi pošramoceném sebevědomí.
Z iráckého žurnalisty se přes noc stala ikona muslimského světa a renomovaní iráčtí právníci se předhánějí v nabídkách na jeho bezplatnou obhajobu. Probíhají masové demonstrace proti americké okupaci a presidentu Bushovi, při nichž tisíce protestujících mávají botami na Muntadarovu podporu.
Boty, které mířily na Bushe a trefily americkou vlajku, symbolizují na jedné straně opovržení arabského světa vůči americké okupaci po orientálním způsobu, na straně druhé pak charakterizují celou éru vlády  G.W. Bushe –  a to v tom smyslu, jak je to chápáno v českých zemích. Doufejme, že jediným poučením z této kauzy nebude to, že novináři budou muset na tiskové konference amerického presidenta chodit bosí.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments