Byla nalezena mrtvola britského špiona – ve vaně, zamknuta ve sportovní tašce
http://images.mirror.co.uk/upl/m4/sep2010/6/4/mi6-death-cctv-released-33520350.jpgBritský špion Gareth Williams, byl nalezen mrtev v Londýně ve své koupelně. Byl zamčen ve sportovní tašce, sdělil vyšetřovatel. Mrtvola jednatřicetiletého Williamse byla nalezena v jeho bytě v Pimlico půl míle od ředitelství MI6 ve Vauxhallu v pondělí 23. srpna.

Poté, co jeho kolegové ohlásili, že ho postrádají, policie vnikla násilím do jeho bytu a našla částečně rozložené tělo, které bylo zamčené uvnitř velké sportovní kabely ve vaně.

Přátelé ze školy si Williamse pamatovali jako matematického genia.  Byl přidělen na jeden rok do MI6 z GCHQ (Agentura zpravodajské služby Spojeného království, GCHQ je jedním ze tří zpravodajských služeb Spojeného království a část Národní britské Intelligence Service – pozn. překl.) z vládního „odposlouchávacího stanoviště“ v Cheltenhamu v Glouchesterském hrabství, kde pracoval téměř deset let. Práce na tomto postu ho pravidelně přiváděla do USA, kde byl ve spojení s Národní bezpečnostní agenturou a CIA. Údajně také mnohokrát navštívil Afghánistán.

Příčina jeho smrti nebyla dosud stanovena, a to ani po dvou provedených pitvách. Na jeho těle nebyla zjištěna žádná zjevná zranění, která by vysvětlovala, proč tam nikým neobjeven ležel déle než týden.

Policie zatím formálně ohlásila, že případ vyšetřuje jako vraždu a popsala smrt jako „podezřelou a neobjasněnou“.

Vyšetřování tohoto úmrtí bylo zahájeno během krátkého slyšení u úřadu koronera ve Westminsteru v centrálním Londýně.

Koroner Dr. Paul Knapman řekl, že po vniknutí do bytu, policie „našla velkou tašku ve vaně koupelny u hlavní ložnice. Taška byla uzamčena visacími zámky, uvnitř bylo bezvládné tělo a ukázalo se, že tělo je v pokročilém stadiu rozkladu.“

Dr Knapman odmítl uvolnit tělo k pohřbení a odložil stanovení příčiny smrti, zatímco policie pokračuje ve vyšetřování.

Koronerovo rozhodnutí bylo potvrzeno vrchní inspektorkou Jacqueline Sebireovou, která vede vyšetřování smrti. Sebireová řekla: „Tato smrt zůstává nevysvětlena. Naléhavě prosíme všechny svědky, kteří viděli pana Williamse za jakýkoliv okolností od 11.do 23.srpna, kdy byl objeven.“

 

Policie stíhá pár, který byl viděn v blízkosti špionova bytu


Převzato z The Telegraph

 

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments