Bývalé vlády i premiér Fišer vítají hospodářskou krizi jako ideální výmluvu

Praha, 5.1.2010 – tisková zpráva České pirátské strany

Viníkem nového zadlužení o dalších 200 mld. Kč za rok 2009 není hospodářská krize, jak uvedl premiér Fišer. Skutečným viníkem je mafiánské prostředí, které dlouhodobě ovládá českou politiku, tedy veřejné finance. Promyšlenou a dokonale fungující společnou taktikou parlamentní pravice i levice, které se pravidelně střídají ve vedení země od vzniku ČR, je faleš a matení veřejnosti. Jedna politická síla vždy svalí vinu na druhou a toto jako vysvětlení obrovského deficitu kupodivu i novinářům ekonomům postačuje. Je zřejmé, že cynickému rozkrádání státní pokladny skrze skryté penězovody do spřátelených firem však politici ve skutečnosti zabránit nechtějí. Je zapotřebí zdůraznit, že nechtějí vědomě.

Ukažme, co astronomická čísla znamenají pro občany: Navýšení našeho společného dluhu o 200 mld. Kč způsobilo v prvé řadě jednorázové a okamžité ochuzení každé 4 členné rodiny o 80 tisíc korun. Tyto peníze však bylo nutné půjčit a občané budou dále – tedy navíc – skrze své daně splácet i úroky. Konkrétně v roce 2010 zaplatí každá 4 členná rodina skrze své daně již 30 tisíc Kč pouze na umořování úroků státního dluhu, tedy nikoliv jistiny. Jako bychom byli předurčeni platit komusi úroky až donekonečna.

V dnešní době, z hlediska státních financí tak vysoce nebezpečné, vyzývá ČPS širokou veřejnost k vyvinutí potřebného tlaku k nutnému přehodnocení a odkrytí všech veřejných výdajů. Jednou z možností je provedení velkého a skutečně nezávislého auditu státního rozpočtu za účinné průběžné pozornosti médií a dále – a to zejména – jeho přímá a trvalá on-line kontrola všemi občany pomocí Internetu. V zemi doslova prolezlé korupcí mají občané nikoliv jen pouhé právo, ale přímo i povinnost kontrolovat své peníze svěřené státu. Občané mají právo i povinnost průběžně kontroly všech výdajů pomocí tzv. transparentního účetnictví. Pokud toto politici odmítají, tedy vědomě neumožní zabránit dalšímu rozkrádání veřejných financí výše uvedeným způsobem, musejí být vystavení jasné a konkrétní trestní odpovědnosti.

Vyspělá technika Internetu je dnes k tomuto účelu připravena, vyžadujme po svých politicích jasné účty, odmítněme výmluvy na hospodářskou krizi. Využijme efekt krize veřejných financí jako potřebný impuls směrem ke zcela nezbytné plné transparentnosti všech veřejných výdajů.

K tomu Milan Kozelka, člen ČPS, dodává: /"Kdyby premiér Fišer nebyl propojený se zdejším mafiánským a korupčním prostředím, nevydrží v čele vlády ani deset minut. Případný nezávislý audit (ke kterému ale z logických důvodů nikdy nedojde) by musel provést sofistikovaný tým ze Šalamounových ostrovů, neprovázaný se zdejším ekonomicko-politickým kriminálním prostředím."/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments