CIA se připravuje na manipulaci evropského veřejného mínění

cia-manipulaceV souvislosti s nedávným pádem nizozemské vlády kvůli otázce Afghánistánu americká CIA přišla s plánem, jak podpořit evropskou chuť do válčení. Na Wikileaks se objevil důvěrný dokument oddělení zvaného CIA Red Cell, který rozpracovává, jakým způsobem je třeba manipulovat veřejným míněním v Evropě, hlavně pak ve Francii a Německu, aby voliči pokračování okupace schválili.

CIA mimo jiné navrhuje, že Francouzům je třeba neustále opakovat osud žen v Afghánistánu, protože francouzská veřejnost je na toto téma citlivá. „Afghánské ženy by mohly posloužit jako ideální nosiče humanizace role ISAF v boji proti Talibanu, a to hlavně tém, že ženy budou osobně a důvěryhodně vyprávět své příběhy ze života pod vládou Talibanu a mluvit o svých snech do budoucna a o svém strachu z Talibanu v případě jeho vítězství," konstatuje dokument.


Pro Němce pro změnu bude lepší klást důraz „na dramatizaci důsledků případné porážky NATO pro specifické německé zájmy a potlačit tak široce rozšířený názor, že Afghánistán není německý problém. Příkladem budiž zprávy o tom, jak by porážka v Afghánistánu vystavila Německo terorismu, opiu a uprchlíkům, což by mohlo umlčet skeptiky." K tomu je navíc třeba co nejvíce používat osobnost Baracka Obamy, protože jakmile americký prezident osobně požádal o posílení jednotek v Afghánistánu, vzrostla prý podpora tomuto kroku ze 4 na 15 procent mezi Francouzi a ze 7 na 13 procent u Němců.


Zpráva CIA zároveň konstatuje, že proti válce v Afghánistánu je asi 80 procent Francouzů i Němců, poukazuje ale na to, že je to odpor stále jen pasivní. Pokud ale „v Afghánistánu přijde předpokládané krvavé léto, pasivní Francouzi a Němci, kteří nesouhlasí s vysíláním svých jednotek, mohou přejít k aktivnímu a politicky potentnímu nepřátelství."


Lze si asi vsadit, že lidé typu Havla či Vondry do českých médií dotlačí obojí, tedy afghánské ženy i terorismus…

Převzato z Czech Free Press!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments