ČSSD a radar: Rezervovaných jidášů parta?
Kritika veřejného života

…Zvláštní význam i postavení má kritika veřejných záležitostí, politiky a vlády….Teorie demokratické volby totiž předpokládá, že voliči špatnou vládu podruhé nezvolí. Aby to však v prostředí volební propagandy a agitace bylo vůbec možné, musí kritici veřejně připomínat i to, co se stalo před rokem nebo třemi…

 

Jiří Paroubek a referendum

…"Dobře tedy, když je tvá dcera tak chytrá, ať přijde zítra ke mně, ale ať to není ani ve dne ani v noci, ani ustrojená ani nahá, ani pěšky, ani na voze." … O dvou hodinách s půlnoci Manka vstala, vzala režný, velmi řídký žok, oblékla ho na sebe, na jednu nohu vzala punčochu, na druhou naboso střevíc, a když bylo ke třetí hodině, mezi dnem a nocí, sedla na kozu a napolo pěšky, napolo po jezdecku do města se dostala… Ženich si vzal hezkou nevěstu pod paždí a vedl ji do pokoje…

 

Jak rozporuplné ale musí být zjištění,

že Paroubek – Mussolini požaduje k řešení otázky protiraketové základny USA vyjádření lidu v referendu, a jinak vcelku lidový, i když už poněkud „mrtvý“, kandidát na premiéra Topolánek nejdemokratičtější z demokratických rozhodovacích procesů odmítá?… Je-li tomu skutečně tak, že voliči vyjádřili touhu po vládě ODS, pak je velmi podivné, že ODS má strach z referenda o protiraketové základně.

 

Politici: Referendum o radaru bylo unáhlené

Podle Jiřího Paroubka je "zcela nepochybně žádoucí, aby kabinet k názoru obyvatel Trokavce přihlédl. Bývalý premiér připomenul, že v uplynulém týdnu koaliční poslanci odmítli podpořit návrh levice na vypsání speciálního celorepublikového referenda.

 

ČSSD je k radaru rezervovaná, chce referendum

Hlavní opoziční strana ČSSD se staví k ohlášené dohodě o protiraketové základně mezi Českem a USA rezervovaně. Šéf ČSSD Jiří Paroubek připomněl, že jeho strana chce o americkém radaru uspořádat referendum. Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka řekl, že vláda nemá dostatečnou legitimitu ani mandát k tomu, aby podobnou smlouvu uzavírala. Podle ČSSD vláda nedbá na názor veřejnosti, která se vesměs staví proti radaru. "Není zde dohoda s opozicí, není zde také dohoda se společností. To téma umístění radarové základny neprošlo ani parlamentními volbami, neprošlo ani referendem," uvedl Sobotka.

 

Kdo podpoří  radar,  nemá v ČSSD budoucnost, řekl Paroubek

…"Já si neumím představit, že by někdo hlasoval pro radar. A určitě, pokud by někdo takový byl, tak bych si neuměl představit, že by příště byl na kandidátce sociální demokracie, to bych skutečně tam nebyl já,"… "Já jako předseda sociální demokracie pokud chci dělat politiku, které lidi rozumějí, no tak ji musím dělat takovýmto způsobem,"… Politické strany nemají podle Paroubka k postavení americké základny v Česku mandát. Umístění cizích vojsk v Česku není technická věc, je to zásah do suverenity země a o tom se před minulými volbami do sněmovny nedebatovalo. "Proto by bylo poctivé kdyby celá věc podlehla referendu,"…


Reakce na rozhodnutí Výkonné rady ODS ve věci referenda k radarové základně

ODS považuje referendum za „nezodpovědné“. ODS tím veřejnosti vzkazuje, že si neváží jejích názorů a v tak zásadní otázce, jakou je umístění cizí vojenské síly na území ČR, se nehodlá zeptat občanů na jejich názor. ČSSD se domnívá, že právě v této věci je naopak výrazem zodpovědnosti politiků referendum uspořádat, a to i s ohledem na závažnost takového rozhodnutí pro budoucnost ČR.

 

K odmítnutí referenda o případném umístění amerického radaru na našem území

Sociální demokraté odmítají aroganci moci ODS vůči veřejnosti, která je v případě odmítání referenda o případném umístění amerického radaru na našem území do očí bijící. ČSSD proto vyzývá politiky KDU-ČSL a SZ, aby v rámci vládní koalice podpořili vypsání referenda o případném umístění radaru v České republice.

 

Reakce předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, pravděpodobně v zastoupení. Posuďte sami.

 

 

From: Kopecky Martin [mailto:martin.kopecky@……..cz]
Sent: Thursday, September 25, 2008 5:19 PM
To: info
Subject: Jidášů parta
Importance: High

 

Vážení přátelé,

Nejsem si jist, zda jste zachytili informace o projednávání referenda ohledně americké základny. Postoj čelních představitelů ČSSD je velmi podivný až jidášský.

http://www.blisty.cz/2008/9/25/art42900.html

http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=47825

 

„V hlasování z přítomných 192 poslankyň a poslanců pro návrh 93, proti 87, kvorum bylo 97. Tento návrh nebyl přijat. „

 

Pokud by vám opravdu záleželo na prosazení referenda, nejspíš by se poslanci dostavili v plném počtu a referendum prošlo.

Opravdu velmi podivné, proč se tito poslanci nezůčastnili schůze a hlasování.

Bohuslav Sobotka

Lubomír Zaorálek

Robert Dušek

Jiří Paroubek

Návrh však získal podporu jen 93 poslanců, k přijetí mu chyběly tyto čtyři hlasy.

Jednání vašich poslanců včetně vašeho předsedy byl sprostý podraz občanů.

S pozdravem

Martin Kopecký

 

From: Štěrbáková Jiřina [mailto:jsterbakova@socdem.cz] On Behalf Of Paroubek Jiří
Sent: Friday, October 31, 2008 12:36 PM
To: martin.kopecky@……..cz
Subject: Jidášů parta

 

 

Vážený pane Kopecký,

 

ve Vašem dopisu z 25.9. se vyjadřujete k výsledku hlasování o zařazení návrhu na referendum k umístění radarové stanice amerického protiraketového systému na našem území na program schůze – nešlo tedy o hlasování o vlastním návrhu. K výsledkům, které uvádíte  a analyzujete se závěrem, že šlo o podraz na našich voličích bych Vám rád doplnil informace, které jste o nich získal z Britských listů a z oficiálního zápisu uvedeného na webu Poslanecké sněmovny. Ačkoliv se sněmovna veřejností vnímá jako soubor rozhádaných poslanců, dochází občas k tomu, že si stranické kluby vyhoví. V daném případě došlo k tomu, že byla učiněna dohoda mezi klubem ČSSD a kluby koaličních stran o vypárování. To znamená, že neúčast poslance, který se z vážných důvodů nemohl jednání účastnit, byla po dohodě vyvážena absencí poslance z druhé strany politického spektra. Z toho nelze dovozovat, že Vámi jmenovaní poslanci odmítají referendum k umístění amerického radaru u nás; ČSSD své odmítavé stanovisko k této záležitost jasně definovala a nehodlá na tom nic měnit. Pokud chcete hovořit o podrazech a Jidáších, bylo by asi lepší podívat se na to, jak hlasovali přeběhlíci zvolení na kandidátce ČSSD.

 

S pozdravem           

 

Jiří Paroubek

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments