Camp No

Kresba: Monika HladíkováKdyž si dáte do vyhledávání umlaufovin heslo "Guantanámo" vyjedou vám čtyři články v rozmezí čtyř let. Dnes přidáme další kapitolu, bohužel stejně smutnou. Časopis Harpers zveřejnil v lednu 2010 reportáž o úmrtích tří vězňů z tohoto koncentráku, které byly oficálně ohlášeny jako sebevraždy.

Podle zveřejněné reportáže byli ve skutečnosti vězni umučeni a jejich vražda byla zamaskována obvyklým způsobem. Jen vysvětlení bylo kuriózní. Vězni prý spáchali sebevraždu jako akt teroristického odboje. Ve skutečnosti byli umučeni uvnitř jiného, zcela neoficiálního zařízení, které se označovalo krycím jménem Camp No. Mimo velkého lágru tedy existovala malá skrytá "ne-mučírna", do níž mělo přístup jen pár zasvěcených agentů a vládních pervertů. Přesně ve stejném stylu byly budovány všechny totalitní lágry nacismu a stalinismu.

Logika zvěrstva je stále stejná, udivuje pouze slepota Američanů, kteří si to dodnes nejsou schopni přiznat. Další generace této bašty demokracie bude nevěřícně kroutit hlavou, jakého vládního teroru bylo schopno jejich vedení v boji proti teroru organizovanému.

Bývalý president Bush i vousatý Ben Ladin se shodně dovolávají boží spravedlnosti, což nikoho neudivuje. Heslo "Deus lo vult!" je totiž bojovým heslem už od dob křižáckých válek. A nyní se boží cesty opět skřížily, toť vše.

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments