Čečenský prezident: Zdá se, že Západ chce prostřednictvím Kavkazu zničit Rusko
Prosinec 24, 2009

http://ej.ru/img/content/Notes/8638//1228752188.jpgV rozhovoru pro Daily Telegraph online řekl Ramzan Kadyrov, že Rusko by mělo navrhnout novou vojenskou strategii na obranu proti Spojeným státům a dalším západním mocnostem, které podněcují nepokoje na severním Kavkaze, aby zničily Rusko. Kadyrov je 33letý čečenský prezident, bývalý povstalec, který se změnil v podporovatele Kremlu.

Kadyrov řekl, že útok amerického spojence Gruzie proti proruské odštěpenecké Jižní Osetii byl součástí spikleneckého plánu Západu na obsazení celého kavkazského regionu.

„Pokud by dostali pod kontrolu Kavkaz, mohli by říci, že ovládají v podstatě celé Rusko, protože Kavkaz je naše páteř,“ řekl Kadyrov. „Ruská vláda nutně potřebuje vypracovat strategii, potřebuje přejít do ofenzívy,“ řekl čečenský prezident.

„…Gruzie,  Jižní Osetie, Ukrajina, pořád dokola se o tom bude mluvit. To jsou utajená muka Ruska. Proč bychom měli stále trpět, když to můžeme vykořenit, abychom se jich zbavili? Jsme velmoc, máme všechno – armádu, technologii. Musíme zaútočit,“ řekl Kadirov.

Převzato z Global Research

Překlad: Stan

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments