Čekání na nový rozkaz


Moto: „Já za tu pětku nemůžu mami", vzlyká Pepíček, „než jsem odešel na záchod, tak Masaryk střílel do dělníků a když jsem se vrátil, byl už tatíček!"

 

Na vojně se mění situace každou vteřinou, tvrdil prý Švejk. Podobné pocity jsem po návratu z jednodenního svévolného opuštění kotliny. Etapa první, žádný radar.  Etapa druhá, budou antirakety! BIS to ale má pevně v rukách a má ve svém „hledáčku" všechny ruské agenty a jiné podvratné živly, co vystrkují nos zpod kamenů. Psát článek o radaru teď, je sysifovská práce. Možná ani sami Američani ještě přesně nevědí, do které řitě mají naši politici (a my s nimi) vlézt. Musíme počkat na další půlnoční telefonát, až se elita shodne na nové verzi reality a vydá nový befehl. Jistě se pak včas dozvíme, co je pro nás opravdu dobré, co je dobré pro demokracii a jaký typ amerických vojsk máme na území našeho suverénního a sebevědomého státu se zářivou radostí přivítat. Pak bude terve možné vytvořit nějakou další odpornou a pomlouvačnou konspirační teorii popírající oficiální a logickou pravdu, kterou přece musí každý soudně uvažující člověk automaticky přijmout.

 

Na jednu věc se ale opravdu těším. Jak budou naši politici měnit tvář. Tu dosavadní, pravdoláskově demokratickou, tato generace českých politiků právě nenávratně ztratila. Zasmějme se mezitím, v době napjatého očekávání věcí velkých a pravdivých, společně s tvůrci naší ústavy. Ti jistě nemysleli následující pasáže, stejně jako například ty o zdravotnictví nebo svobodě slova, zase tak úplně vážně:

 

My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé, odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií, odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství, odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu, prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky:

 
Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana…

 

Převzato z blogu Nautilus

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments