Cena Topolona
Tak jsem četl roztomilou hříčku o roztomilé sexy myši v Lidovkách. Mno –  Berrlusconiho šmírovali. Teleobjektivem. Šmírovali ho se spoustou děvenek…


Tentýž paparazzi taky vyšmíroval našeho chlapa s gulami. Doslova a do písmene. Prý ho nafotil nahého. S jeho dětmi, partnerkou a přáteli. Jest mu to přáno, byť běhat mezi přáteli jako ministerský předseda nahý? Ale co, chlap s gulema může! Naopak je tak sexy – jak říká paní Vendlová na jednom ze svých blogů na Aktuálně. A také – zřejmě vhodně zapadl do noblesního prostředí. Ostatně, proč ne – jeho jméno jej k tomu přímo předurčuje! A zvláště v Itálii. Topo prý je myš. Topolona pak velká myš! Ve smyslu absolutní kočka! Prostě po chacharsku – chlap s gulami! Takže všechno je vlastně v nejlepším pořádku.

Jsem na Stanově webu Outsidermedia dva dny. Tedy ne dost dlouho, abych trefil alespoň na konec první stránky. A už jsem začal přemítat, co bych udělal trošku jinak. Prostě drzost nafrněného nováčka. Stane, promiňte… A měl bych dva nápady. První technický. Jestli by jméno autora příspěvku nemohlo být umístěno ne na straně, ale někde pod titulkem a ne nevýrazně šedě, ale normální černou sazbou. Pro rychlejší orientaci. Tedy změna malá, nenáročná. Ale mám ještě námět na změnu druhou. Nejde ani tak o změnu, jako spíše o doplnění sortimentu. Kdysi, když ještě ODS měla diskusní forum, kde se tvrdě válčilo. ODS tehdy – někdy v letech 1995-97 byla na vrcholu sil. Modří byli hrdí a tvrdí. Takže my nemodří jsme jim dávali zabrat, co to šlo. Výsledkem byly repliky, nad kterými skutečně zůstával rozum stát. Inu vymysleli jsme tehdy cenu. Cenu Libušky Benešové. Za nejmodřejší příspěvek. Vyhlašovali jsme laureáta týdně i měsíčně.

A totéž bych chtěl navrhnout Stanovi. Jestli by podobnou cenu neměl OUTSIDERMEDIA udělovat tomu úplně nejmodřejšímu článku ve „velkého tisku“. Není tajemstvím, že drtivá většina novin a časopisů jde na ruku modrým. Naprosto nekriticky. Tak proč je neocenit. Něco jako ceny Andělů, Českých lvů a TýTý. Ty různé poroty a akademie jsou svým vznikem samozvané. Takže samozvanost by neměla vadit. A pravého pravého žurnalistu, tedy dvojnásobně pravého pisálka by rozhodně mělo potěšit, že dostane cenu za echt pravicovost! Jen jsem nevěděl jak tu cenu nazvat… Libuška Benešová už je dávno pryč. A navíc, trochu jsme ji křivdili, byla to celkem milá dáma. A věrně sloužila svému idolu. Dodatečně se omlouvám. Ideální by byla Kateřina Dostálová, leč už je také pryč, a ty, které jsou ještě aktivní, by mohly ohrnout pysk. A taková Zahradilova cena? Nebo snad Langerova? Nebo Nečasova? Mno – všechno prostě druhá nebo horší liga! Nic moc.

Až jsem zahlíd TOPOLONU! TOPOLONA! TOPOLONA! Velká, opravdu velká sexy myš! Žádné béčko. Cena jak se patří! Stane, co takhle jednou za měsíc vyhlásit na serveru cenu TOPOLONY? A dát to šťastné redakci a jistě neméně šťastnému autorovi oficiálně vědět? A vést tu hrdou galerii? A samozřejmě – z měsíčních vítězů následně vybrat tu úplně echt největší TOPOLONU! To by bylo…

 

Foto: Zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments