Černý čtvrtek pro ČR

Praha, 27.11.2008

 

Senát Parlamentu České republiky dnes ratifikoval smlouvy o umístění vojenské základny USA na území České republiky. Postavil se tak zcela otevřeně proti vůli většiny obyvatel, která dlouhodobě tento nebezpečný plán odmítá. Z pohledu porevolučního vývoje České republiky se jedná o zásadní zlom v demokratickém vývoji naší země, neboť poprvé se v tak zásadní otázce obrátila komora parlamentu zcela otevřeně proti vůli většiny občanů této země.

 

„Propad vládní koalice v uplynulých volbách jasně ukázal, že občané této země nesouhlasí s politikou této vlády a radar měl na tomto vládním debaklu zásadní význam. O to vážnější je skutečnost, že vláda tuto vůli voličů i nadále ignoruje a vhání Českou republiku do středu globálního konfliktu, “ uvedl Jan Tamáš, mluvčí hnutí Nenásilí. „Z pohledu dějin demokracie v naší zemi považuji dnešní den za černý čtvrtek.“

 

Hnutí Nenásilí spolu s Ligou starostů proti radaru již teď připravuje další akce, především pak protiradarovou celoevropskou kampaň, která bude poukazovat na rozpor uvnitř České republiky, kdy vláda a ode dneška i horní komora parlamentu zastávají názor, který zcela odporuje vůli většiny občanů. Jednou z prvních akcí v rámci této kampaně bude návštěva čtyřiceti členů Ligy starostů proti radaru v Evropském parlamentu v Bruselu 24.února 2009.

 

 Další akce hnutí Nenásilí proběhne již toto pondělí v 8 hodin ráno před úřadem vlády.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments