Češi na cestě do protektorátu. Konečně!
Při posledním jednání parlamentu použila ODS praktiky Hitlerovy NSDAP. Ta ve Výmarské republice zneužívala ústavní pořádků k neustálému přerušování jednání parlamentu a faktické blokaci výkonu zastupitelské moci Reichstagu v Německu.

 

V české opičárně se ODS uchýlila k velmi podobné taktice a to stylem zablokování dveří, když už nemám sílu jako moji protivníci. Dělali tak dlouho demokratické obstrukce, až všem došla trpělivost a schůzi přerušili. Schůzi, na níž by se definitvně projevila bída pravicového tábora, a levice by snadno prosadila své návrhy, především vrácení mateřské na původní úroveň, kterou pravděpodobný kandidát na nejlepšího ministra financí Janota strhnul o 20% a na druhé straně ústavním činitelům navrhnul cudné snížení jejich platů o 4%. Za tímto pánem zeje díra ve výši 230 miliard korun a před ním další díra 163 miliard korun. Suma sumárum to dělá 393 miliard korun nového dluhu po úspěšném pravicovém hospodaření. Pokud ovšem pustíme sockám 1,5 miliardy navíc jako podporu v mateřství, pak to bude konec, dopadneme jako Argentina. Získání podobné částky nepatrně větším zdaněním příjmů superbohatých, neboť v české realitě plat 120 000 korun měsíčně nelze označit jinak, je teze, koledující si o zapalenou hranici ve jménu ideové čistoty vůdčího myšlenkového proudu.

 

Asociální ministr sociálních věcí Nečas, komunistobijec a největší gentleman, ne-li přímo šlechtic pravé části spektra, tak dlouho zdržoval a hovořil, až si vysloužil přezdívku "Fidel", což vzhledem k jeho charakteristice je výkon velmi zajímavý. Mediální scéna mlčela a doplňovala zprávičky o pravicových obstrukcích detailním rozborem Paroubkovy bradavice a analýzami státních bankrotů. Že v pátek definitivním ukončením schůze dostala zastupitelská demokracie v našem státečku další z mnoha ran do zátylku, se nikdo neobtěžoval sdělit. Domnívám se, že jednou to demokracie nevydrží a nezbude, než se vrátit buď do područí sousedů, nebo nastolit další totalitu. Obstrukce ODS na poslední schůzi, rozhodnutí Ústavního soudu o volbách, nebo o zdravotnictví zdarma za poplatek atd., zpochybňují elementární základ principu vůle lidu vyjádřenou prostřednictvím volených zástupců. ODS se uchýlila k fašistickým prostředkům jednání v parlamentu, a kdo s čím zachází, s tím také schází.

 

Nicméně v české kotlině díky Lisabonské smlouvě možná svítí naděje na onen protektorát, který by nás zbavil nesnesitelné lehkosti svobodné vlády nad svými věcmi, kterou jsme dotáhli až k fašistické ODS a tunelářským státním rozpočtem podporovaným mediálním prostředím ostrakizujícím každého, kdo buď nemá zrovna prachy, nebo si myslí, že prachy nejsou všechno. Herman Van Rompuy hodlá představit svůj návrh hospodářské strategie obsahující novou centrální hospodářskou vládu celé Evropy – "Wirtschaftsregierung". Otázkou ovšem je, v čích službách tento pán pracuje, viz link.

 

Čechům to může být jedno. Po druhém dvacetiletém pokusu o vládu nad svými věcmi je jasné, že největšími škodiči na našem dvorku budeme vždy my sami.

 

Takže volám – Go, Herman, Go!!!


Foto: zdroj

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments