Chávez: USA dávají pučistům čas „umýt si ruce“

Červenec 27, 2009 
Spojené státy chtějí nynější honduraské pučistické vládě nechat čas, aby zkonsolidovala moc a vyhrála v nadcházejících volbách, prohlásil venezuelský prezident Hugo Chávez s tím, že on ale bude uznávat dál jen vládu prezidenta Zelayi svrženou červnovým pučem.

„Snaží se zmrazit vývoj situace až do listopadových voleb, kdy si vůdci puče budou s to umýt ruce,“ prohlásil Chávez. „Jakoukoli vládu, která z tohoto puče nebo z voleb vzejde, ale nebudeme uznávat jako řádnou vládu Hondurasu.“

USA sice puč v Hondurasu slovně odsoudily, přizvaly však pučisty k jednacímu stolu, přičemž ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová odsoudila pokus svrženého prezidenta Manuela Zelayi vrátit se do své země jako „nezodpovědný“.

Prozatímní pučistická vláda v čele s Robertem Michelettim dál trvá na tragikomické tezi, že Zelaya se pokusil nezákonně prodloužit svůj mandát v čele země – tím, že k této otázce vypsal lidové referendum – a proto musel být svržen. Ironií osudu se blíží stejně motivované referendum v klientské Kolumbii, kde proamerický prezident Alvaro Uríbe usiluje přesně o totéž. Schválně, jak to asi dopadne?

Převzato z Czech Free Press

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments