Chladnokrevně

Tak se jmenuje kniha i film, zkusme se podobným pohledem podívat na andělské události.

Trestní zákon praví:


§ 202 Výtržnictví

(1) Kdo se dopustí veřejně … hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, … anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného … shromáždění lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny.


§ 238a Porušování svobody sdružování a shromažďování

(1) Kdo jiného násilím … omezuje ve výkonu jeho sdružovacího nebo shromažďovacího práva, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.

(2) Kdo se v souvislosti se shromážděním,které podléhá oznamovací povinnosti, … násilím protiví pořádkovým opatřením svolavatele nebo určených pořadatelů takového shromáždění, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.


Právní stav věci je tedy křišťálově jasný: vrhači vajíček se dopouštějí tresného činu v organizované skupině (Facebook), jejich chování popisuje TZ dokonce ve dvou paragrafech. O jejich zatčení a postavení před soud nelze diskutovat, prostě se tak musí stát. Pro studující z jejich řad pak přichází v úvahu ještě vyloučení ze školy, nelze, aby za peníze daňových poplatníků se vychovávaly zločinné charaktery. Toto je ostatně v každém školním řádu.


Spolupachateli v morální rovině se stala jednak ODS, se svým bezuzdným štvaním proti sociální demokracii, jednak s ní spřízněná modrá média, zejména pak Lidové noviny, MfD, Reflex (přečtěte si článek jistého rýmujícího se Holce k této události). Protože jejich jednání bohužel nelze ocenit paragrafem trestního zákona, ale pouze morálním odsudkem, pravím jim (zcela chladnokrevně): Jestliže se významná část z vás dlouhodobě, opakovaně a doložitelně chová a jedná jako prolhaný žumpoidní ksindl, a v řadě případů dokonce tak osobně vypadá, zřejmě s největší pravděpodobností budete s tímto emotivním hodnocením nějak spřízněni.
 
Převzato z blogu autora na www.blog.idnes

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments