Chov andulek jako inspirace k terorismu


Se zájmem jsem si přečetl o zločinném chovateli andulek na penzi, který se provinil neřízenou likvidací zbytků ptačího krmiva.


Chudák děda si musí připadat jako ve zlém snu.

 

"Přijeli, semenec sebrali a do ruky mi dali potvrzení o odebrání konopí setého," řekl deníku Morong.

 

Penzista možná někde o marihuaně slyšel, ale s vysokou pravděpodobností ji ani nepozná, natož aby ji užíval. A už vůbec netuší, že trestnost rostlinky rozhodují laboratorní rozbory na obsah jakési bizarní organické molekuly. Je pro mne skutečnou záhadou, jak si zákonodárce v tomto případě představuje správné jednání, co měl vlastně ten občan udělat? Jediné co mne napadá, je zažalovat prodejce. V návodu totiž neupozornil, že upuštění zakoupeného zobu na vlastní pozemek může být trestné.

 

THC

Jako řádní občané si ohlídejte, ať vám na zahradě nevyroste tohle, protože rostlinka konopí v principu nevadí!

 

Případ ale přináší i jinou rovinu pohledu. Představuje dokonalý scénář k provedení teroristických útoku na oficiální instituce. Naprosto stačí, aby „teroristé“ zcela legálně zakoupili ptačí zob a „omylem“ ho upustili v sídlech nenáviděných orgánů, do květináčů a zelených ploch. Pak už stačí jen pár týdnů počkat a následně anonymně splnit svou občanskou povinnost.

 

Představte si tu srandu, jak ozbrojení černí zakuklenci, v čele s členem tajného řádu Komorousem, přepadají soudy, ministerstva, policejní ředitelství nebo finanční úřady, zatýkají květináče a vyděšené úřednice. Proběhnou domovní prohlídky u všech chovatelů andulek a jejich příbuzných, včetně několikahodinových výslechů. Předseda Svazu chovatelů exotického ptactva se pod tíhou osobního seznámením s waterboardingem přizná k organizované distribuci ptačího zobu a práskne při té příležitosti i celý celorepublikový výbor. Stamilióny se protočí právním průmyslem při následných „semenných“ procesech, na nichž se si namastí kapsu většina prominentních právníků.

 

Ale i tentokrát demokracie opět slavně zvítězí. Prodej semence bude jen na speciální druh zbrojního pasu a živnostenské úřady budou kontrolovat jeho spotřebu a přesnou evidenci u jednotlivých chovatelů. Tresty za porušení semencového zákonodárství budou srovnatelné s jinými drogovými zločiny a bezpečnost řadových občanů bude tak bude opět zajištěna.

 

A teď nevím, jestli mohu článek beztrestně uveřejnit. Co kdyby se toho náhodou chytla všude přítomná Al Quaida a svůj semtex, C4, podomácku udělanou pyrotechniku nebo plastové nože na otvírání dopisů vyměnila za zbraň nedetekovatelnou bezpečnostními rámy či „svlékacími“ scanery. Ten nebezpečný ptačí zob.

 

 

PS: Stupidita je podstatně nebezpečnější, než jakákoli známá droga.

 

Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments