Chystají se volební podvody v USA?
Bobby:

 

Republikáni záměrně použili asi třicet podvodů, především v tzv. „swing states“ (státy, kde bývá těsný výsledek voleb a voličská podpora se přelévá mezi Demokraty a Republikány – pozn. red.), aby dostali voliče Demokratů z voličských seznamů. Tyto podvody pramení z tzv. „Help America Vote Act“ (Zákona na pomoc americkým volbám), který byl přijat po floridském fiasku v roce 2000. Byl původně navržen jak demokraty, tak republikány, ale byl přijat republikánským Kongresem, republikánským Senátem a nakonec i republikánským presidentem. A místo toho, aby napravil to, co se stalo na Floridě, v podstatě všechna ta floridská zvěrstva zlegalizoval. A zavedl celou řadu překážek, které znesnadňovaly registraci, volby a sčítání volebních hlasů pro Demokraty.

 

Jedna z podmínek tohoto zákona je nazývána „dokonalý záznam“, mezi lidmi se moc neví o tom, jak funguje, ale je to zničující. Čtvrtina coloradských voličů byla kvůli tomu podvodným způsobem vymazána z voličských seznamů. Funguje to tak, že využijí počítačový systém k tomu, aby porovnali vaši žádost o registraci se všemi ostatními záznamy ve státě. Takže se podívají na váš záznam o sociálním pojištění, záznam o registraci motorového vozidla a vůbec na veškeré kontakty s vládou, a pokud najdou jakoukoliv informaci ve vaší žádosti o registraci k volbám, která je rozdílná s nějakou jinou informací v jiném vládním záznamu, odstraní vás z voličského seznamu.

 

Například, pokud jsem se zaregistroval jako Robert F. Kennedy Jr. a na mém řidičském průkazu je uvedeno Robert Frances Kennedy Jr., měl bych být vyřazen ze seznamu voličů. Můžete být vyřazeni, když budete mít jinou iniciálu, když vám bude iniciála chybět, když nenapíšete za jméno Jr., když vynecháte pomlčku ve vašem jméně. Přitom byla v New Yorku provedena vědecká studie, která zjistila, že 80 procent těchto chyb bylo způsobeno státními úředníky při zapisování těchto informací. Ohroženi jsou zejména imigranti, což jsou lidé, kteří mají tendenci volit Demokraty, jsou to totiž často lidé, kteří mají jména, kde dochází k záměnám a přeslechnutím typu Muhammad – Mohammad.

 

Papantonio:

 

Dělají Demokraté něco pro to, aby to zastavili?

 

Bobby:

 

Ne, Demokraté pro to nic nedělají. V New Jersey, který patří k takovým „swing states“, byl třem stům tisícům voličů zaslán dopis, který jim oznámil, že jsou nezpůsobilí pro volby. A to je na ně New Jersey ještě velmi hodné, protože je na to upozorní – většina států je na to ani neupozorní. A New Jersey hodlá odeslat 870 000 dopisů, takže lze očekávat, že ve státě, kde by mohlo o vítězi rozhodovat padesát tisíc hlasů, vypadne z voličských seznamů více než tři čtvrtě milionu voličů. A zpravidla jsou to Demokraté, kteří jsou ze seznamů odstraněni.   

 

A nechte mě, abych vám pověděl, ještě o jednom druhu podvodů, o němž by se lidé měli dozvědět. Pokud jste nově registrovaný volič – a samozřejmě Demokraté mají teď ohromný nárůst – 12 milionů lidí k registraci – pokud jste nový volič, MUSÍTE předložit váš řidičák nebo nějaký jiný státní průkaz totožnosti, když přijdete k volbám. Co to znamená, pokud jste studentem na koleji, kteří jsou teď zapsáni na seznamech nepřítomných voličů, protože dělají vše on-line a dálkově, a vůbec neuvažují o tom, že by přijeli do volebního okrsku a stáli tam v dlouhé frontě? Jestliže váš hlas započtou do hlasů od nepřítomných voličů, a neobdrží od vás barevnou kopii vašeho řidičáku, hodí ho do popelnice. A nikdo z těchto lidí to neví, protože by si museli přečíst celý ten zákon, aby se to dozvěděli. Také neexistuje žádné ověření toho, když vyplníte registrační formulář, takže všem 12 milionům lidem, které registrovala Demokratická strana říkám – oni hodlají právě tyto hlasovací lístky vyhodit.

 

Papantonio:

 

A jestliže o tom Demokraté nebudou mluvit, jak se to, sakra, někdo dozví? Tohle se na mě valí každý den – ale jak to je ve skutečnosti, jsem se dozvěděl teprve od tebe. Média o tom nemluví. Jak se to, ksakru bude řešit? To je neuvěřitelné.

 

Bobby:

 

Obama dostává 66 milionů dolarů měsíčně (od voličů – pozn. red.), a já doufám, že někdo u Demokratů se chystá zaplatit nějaké upozornění na tento problém přede dnem voleb.

 

 

Zdroj:

 

RFK Jr., : "Is Your Vote Safe?"

Interview with Mike Papantonio, Air America Radio

 

by Robert F. Kennedy, Jr.

 

Global Research, September 29, 2008


 

 

Překlad: Stan

 

 

   

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments