Čím hůř, tím líp?

Obávám se, že situace spěje k "revoluci". Podle všech indicií to však nebude pražské jaro, ale fašistický puč. Lidé sice nasraní jsou, ale….


A jako ilustrace bezvýchodnosti slouží aktivity hnutí, u nějž ještě člověk mohl hledat naději. Takže si do kolonek frakcí české národní fronty můžeme asi  začít dělat další čárku. Do ulic člověka dostanete, viděl jsem v pátek šestitisícový dav "poklidných Hanáků", jak si vybíjeli svoje frustrace při příležitosti zápasu třetí hokejové ligy. Spíš jde o to (ne)myšlení takového člověka. Co chce slyšet. Co v žádném případě ne. V čem může a v čem nesmí být dotčena jeho fyzická i názorová pohodlnost. 

 

Lidé raději budou protestovat proti zimě (Jesenická "demonstrace" středoškoláků za zrušení zimy a sněhu před pár lety), proti obětním beránkům, proti zástupným problémům, proti malichernostem, proti mlžům, plžům, hlavonožcům, výsledkům voleb – jako v Třeboni, Budějovicích a Zlíně – či dokonce proti kupování ruského plynu, "za který si pořídí Rusové tanky k obsazení Ukrajiny" atd., než aby se spojili v důležitých věcech. Tam drtivá populace kromě toho, že lidé zastávají různé názory (včetně těch úplně mimo mísu), uvěřila, že vůbec nic změnit nejde a že nic není v naší moci. Objekty zástupných problémů a obětních "beránků" a jejich změnu berou jako za důležitou, aby se jim žilo lépe. V žádném případě pak nechtějí nic slyšet o změně systému, a už vůbec nic o tom, že všechno je úplně jinak, než se jim snaží vložit do mozku média.

 

Kolik znáte dohromady lidí, kteří vidí vše jinak, než ta většinová populace? A kolik z nich chce pro to, aby se věci změnily, něco udělat?

 

A tady se obávám, že "Západ" svoji informační válku vyhrál, a pokud se nestane něco nečekaného, lumpové na západě budou dělat všechno, aby si ten svůj smrádek, ale teplíčko pro sebe zajistili i za cenu toho, že po nás potopa.

 

A hlasy o tom, že zatím v alternativních postupech získávání energií a surovin východ zaostává nebo svoji cestu nehledá? Po letitých zkušenostech s defraudačními kastráty rozličného ražení i v jiných aspektech společnosti a zatím aspoň střednědobé zajištěnosti energetické a materiální, šli zatím pro ně výhodnější cestou. Ne náhodou se ale Putin při zahájení OH pochlubil počítačovým mistrem světa. To, že na něco nemají čas a vůli teď, neznamená, že nebudou mít později. Bohužel až energetická závislost na Rusku nás k němu posune. 

 

Kam sem se to zase až dostal? … Na fanouška německé energetické koncepce slušný úlet. Nebylo by v tomto pro Evropu lepší, než jen být na straně Ruska, si aspoň trochu získat jejich srdce? Možnosti Rusů jsou veliké.

 

Rusko bohužel není země zaslíbená a bůhví, kdo přijde po Putinovi. A v delším horizontu, v době, kdy třeba bílou nemocí onemocní jiný kontinent, se může hodit i ta Amerika. Třeba i těm Rusům…

 

Zakončím, kde jsem odskočením od politiky začal. Hokejem. Čeští hokejisté z klubu LEV Praha, kteří hrají play-off Kontinentální hokejové ligy, neskrývali po odehrání svého zápasu v Bratislavě s ukrajinským celkem z Doněcka své hluboké zklamání a rozčarování nad chováním slovenských diváků, kteří nečekaně fandili jejich ukrajinským soupeřům. Byl za tím podobný primitivní nacionalismus  jako na našich fotbalových a hokejových zápasech (který jsem na vlastní kůži mnohokrát v Bratislavě a blízkém okolí pozoroval okolo roku 1992), anebo něco jiného?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments