Číst volební programy se vyplatíLepší drzé čelo než poplužní dvůr!“ pravila babička Boženy Němcové. Nic jiného nelze dodat na tvrzení pana Topolánka, že se nyní důchodci mají nejlépe, jak se kdy měli. Volební program ODS k tomu připojuje, že tato strana v době, kdy byla u moci, zvýšila důchody o 1 800.- korun. Nějak zapomněla připojit, že díky inflaci, vyvolané reformami stejné strany, reálná výše důchodů klesla nejméně o 6 000.- korun, takže důchodci si nepolepšili o výše zmíněnou sumu, ale o částku mezi čtyřmi a pěti tisíci pohoršili. Jak je snadné tvrdit něco, co není pravda!

Další perličku obsahuje Volební program ODS v komentáři k pasáži o zdravotní péči. Text praví, že strop ročních poplatků pro důchodce byl snížen na „sociálně únosných 2 500.- korun“. Z tohoto tvrzení logicky vyplývá, že dvojnásobný strop byl sociálně neúnosný. Proč ho tedy pan Julínek vymyslel a jeho suita tak tvrdošíjně obhajovala? Proč poslanec Boris Šťastný prosazoval, aby se sociálně neúnosný program prověřoval několik let?

Hezká past je nachystaná i na mladší ročníky. Není žádným tajemstvím, že ODS v případě svého vítězství zavede školné s poněkud nepochopitelným tvrzením, že tím zpřístupní vzdělání i méně zámožným rodinám. Už se objevila reklama jednoho peněžního ústavu, že půjčí peníze na studium s úrokem 6,5 %! To určitě přivede chudé děti na vysoké školy, neboť zaručí, že při takových splátkách zůstanou chudé až do důchodového věku.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments