Climategate: Zmizela data pro hokejkový graf
Profesor Phil Jones, mozek Climategate a teorie oteplování, obrátil o 180° a řekl:

 

  • data důležitá pro tzv. hokejkový graf zmizela (hokejkový graf předpovídal rychlé oteplení klimatu v dohledné době)
  • od roku 1995 není žádné globální oteplování
  • teplejší periody byly i dříve a lidé je nezapříčinili

 

V prosinci 2009 byl profesor Jones obviněn, že zmanipuloval data o klimatu tak, aby vyhověla tvrzení o oteplení zapříčiněném lidskou činností. Kromě toho měl odmítnout požadavky skeptických klimatologů na zveřejnění dat a zesměšňovat kolegy s jiným názorem.

 

Nyní kolegové profesora Jonese tvrdí, že odmítl zveřejnit údaje podle "Freedom of Information Act", protože je prostě ztratil. V rozhovoru s BBC Jones potvrdil prohlášení svých kolegů a přiznal nedostatky v organizaci své kanceláře, kde panoval povětšinou chaos, který pramenil z nedostatku organizačního talentu.

 

Jenže tato zmizelá data jsou rozhodující pro proslulý hokejkový graf, který má ukazovat údajné oteplení a nahrává příznivcům klimatického náboženství, např. Al Goreovi v jeho filmu, kde ho použije jako důkaz přicházejícího oteplení.

 

Profesor Jones připustil i možnost, že Země byla ve středověku teplejší než dnes, což nás vede k otázce, zda za oteplováním opravdu stojí lidská činnost.

 

A nakonec prohlásil, že v posledních 15 letech neexistuje žádné "statisticky důležité" oteplení!!!

 

Specialista BBC na životní prostředí Roger Harrabin se ptal Jonese:

 

Harrabin: Souhlasíte s tím, že od roku 1995 dodnes se neodehrálo žádné statisticky důležité globální oteplení?

 

Jones: Ano, ale blíže takto. Spočítal jsem trend v periodě od r. 1995 do 2009. Tento trend (0,12 °C za dekádu) je pozitivní, ale ne významný.

 

Harrabin: Souhlasíte s tím, že od ledna 2002 dodnes existuje statisticky významné globální ochlazení?

 

Jones: Ne. Tato perioda je kratší než 1995 – 2009. Trend je sice negativní (-0,12 °C) ale ne statisticky významný.

Vidíme, jak se globální průměry teplot minimálně pohybují sem a tam. Mnoho vědců je přesvědčeno, že podobné odchylky v řádech desetiny stupně nejsou vůbec měřitelné a riziko nepřesnosti ohromné.

 

Tato totální otočka papeže klimatologického náboženství potvrzuje prohlášení skeptiků ohledně změn klimatu zapříčeněného lidskou činností. V tzv. vědě jsou značné chyby, ale samotná klimatologie se stává náboženstvím s pevně daným ortodoxním bodem ve svých základech. Tento bod nesmí nikdo zpochybnit, bez toho že by byl obviněn z podílu na globálním oteplování.

 

Z toho všeho vyplývá, že kritika byla správná, a Jones to ještě potvrdil. 15 let žádné oteplování neexistuje, a v posledních letech se klima dokonce ochlazuje.

 

Bílý prapor kapitulace klimatických lhářů již visí. Kromě toho se stačí podívat z okna, jak příroda tyto lháře doběhla.

 

Ale jak již bylo řečeno dříve, členové církve klimatologické se své víry jen tak nevzdají. Můžete jim předkládat jakékoliv důkazy, pro ně je víra důležitější. Pokud nebudou moci věřit na klimatické změny, zboří se jim svět.

 

No a co? Celá společnost přeci nemůže být radikálně změněna na základě jedné špatné domněnky, která se nakonec ukáže jako gigantická lež. Ti, kteří nám lhali do obličeje a stále v tom pokračují, by měli být postaveni před soud a potrestáni.

 

Již dříve bylo poukazováno, jak špatně a nevědecky jsou získávána data o naměřených teplotách – vedle zdrojů tepla jako klimatizace, budovy, parkoviště atd. Jen 2 % všech stanovišť mají správny odstup a stojí v prostředí odpovídající realitě. Tomu všemu dává korunu to, že počet světových stanovišť na měření teploty se začátekem 90. let snížil ze 6000 na 1500. Cíleně byla ponechána ta "teplejší" stanoviště. Jak mohla být tímto způsobem vůbec změřena nějaká reprezentativní teplota? Je jasné, že výsledky měření ukázaly vyšší hodnoty.

 

Následující příklad je neoddiskutovatelným porušením všech zásad měření teploty vzduchu. Ukazuje jasně, jaká lživá data byla použita k vyhlášení klimatického poplachu.


Měřící stanice v Itálii (foto) stojí na přistávací a vzletové dráze letiště Ciampino a je neustále obtékána horkými výfukovými zplodinami ze startujících letadel. Na měření teplot si klimatické rosničky letiště velmi oblíbily. Tento obrázek by měl mít před nosem každý, kdo ještě věří na oteplovaní klimatu a na podíl člověka na něm.

 

Převzato ze Schall und Rauch

 

Foto: zdroj

 

Překlad: Hermogen der Kapuziner

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments