Člověk v tísni se bojí objektivity

            Na začátku března 2014 již po 16. pořádá společnost Člověk v tísni známá svou štvavou kampaní proti Kubě již tradičně „festival dokumentárních filmů o lidských právech“  Jeden svět. Organizace ohánějící se svým údajným bojem za lidská práva a demokracii mi však ukázala svou představu o demokracii jen pár dní před začátkem festivalu v praxi.

 

Dne 19. února 2014 pořádá akreditační tiskovou konferenci festivalu Jeden svět, avšak, jak se ukázalo, pouze pro vyvolené, neboť žádost  o akreditaci na této tiskové konferenci i na následném festivalovém dění byla zamítnuta novináři, redaktoru řádně Ministerstvem kultury ČR registrovaného společensko-politického čtvrtletníku o Kubě dneška „Venceremos“. Stalo se tak po počátečním mlčení a následné urgenci o potvrzení registrace. Zamítnutí registrace bylo zdůvodněno tím, že „vzhledem k tomu, že kapacita je omezená, jsme se rozhodli dát přednost zástupcům jiných médií“.

 

Jako redaktor časopisu Venceremos jsem se chtěl na tomto festivalu akreditovat, abych mohl následně naše čtenáře objektivně informovat o dění na festivalu, akcích směřujících směrem ke Kubě a filmech, které zde budou vysílány nejen o Kubě. Mým cílem bylo podat čtenářům Venceremos skutečný obraz festivalu Jeden svět, nikoli pouze ten oficiální ze strany Člověka v tísni a jím vyvolených médií. Bohužel mi toto nebylo umožněno ze zcela průhledných důvodů údajně omezené kapacity a toho, že náš časopis nepatří mezi ty vyvolené, kteří mají právo o festivalu informovat.

 

Takzvaná humanitární organizace Člověk v tísni , jako pořadatel, znemožnila několika tisícům občanům České republiky, aby poznali skutečné zákulisí festivalu Jeden svět a dění zde. Ukázala, že její výklad demokracie se zakládá pouze na jedné všeobjímající univerzální představě a nikdo, kdo by měl odlišný názor, nemá možnost se jimi pořádaných akcí zúčastnit a podat z nich objektivní informace.

 


Autor je novinář, redaktor společensko-politického čtvrtletníku o Kubě dneška „Venceremos“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments