Co nás čeká v roce 2009?

Vesele do Nového roku! V příštím roce nás čeká určitě jenom samá legrace. Jak se to ovšem vezme.  Především to vyžaduje mít radost z neštěstí druhého, pak si jistě legrace užijeme více než dost.

U bolesti někoho druhého přichází v úvahu ten zákonitý fakt, že nás nemusí vůbec bolet, protože se nejedná o nás samotné. Například jsme-li řezníky, tak nás pronikání ostrého nože do hovězího biologického materiálu vůbec nebolí. Stejná zákonitost pak při vhodném postupu a nářadí přichází v úvahu u všech ostatních materiálů.

Legrácek na účet druhého, které přicházejí v úvahu v našem krásném světě, je více než dost. Je jich nepřeberně, a my si je můžeme skvěle užívat, zvláště když jsme dobře zajištěni před podobnou legrací ze strany druhých. Nic nám potom nenarušuje naši vánoční, silvestrovskou a novoroční pohodu.

Je potřeba být optimistou! Navíc, když se to dnes, více než kdy jindy, nosí. Kdo dneska asertiivně nejásá, tak se  společensky propadá. Největší jásání nás čeká koncem starého a začátkem nového roku. Na naších, ale i cizích ulicích se to bude dělobuchy jenom hemžit. Musíme přece oslavit, že jsme přežili rok starý a bohoslužbou si zajistit přízeň našeho boha, abychom vesele prožili i rok příští!

Někdy je pořádný ohňostroj u sousedů lepší nežli u nás doma. Zvláště, když výbušniny nejsou příliš bezpečné. Exploze nám pak nekazí naši sváteční pohodu. A uvědomme si především, že neštěstí druhého je přece naším štěstím! Nikdo nám nemůže nic vyčítat! Oni ti sousedé nejsou o nic lepší než my. Měli by nás poslechnout a polepšit se. Pak se polepšíme také. Takto mají bohužel smůlu oni.

Je to zákonité, že naše blaho je závislé na bolesti někoho druhého, a nikdo nám to přece nemůže vyčítat, že chceme být šťastní! Bylo by to nemravné, neracionální a nedemokratické.

Vážení a milí přátelé, opravdu jen tak mezi námi: Doporučuji všem, abychom si zvykali na to, mít radost z vlastní bolesti a z vlastního neštěstí! Jistě nemusím vysvětlovat proč…
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments