Debatní klub o historii kytary: Jan Krejča / Jan Žamboch


 

S kytarou napříč historií je téma debatního cyklu Tajemství tónů, přinášející možnost nahlédnout na vývoj tohoto strunného nástroje.


Pozvání do Debatního klubu přijal Jan Krejča, který studoval nejprve hru na renesanční loutnu pod vedením Rudolfa Měřinského a poté, již jako samouk, rozšířil svůj zájem o teorbu a barokní kytaru. Zúčastnil se četných interpretačních kurzů pod vedením Evangeliny Mascardi, Hopkinsona Smithe, Lyndy Sayce, Jacoba Lindberga a dalších. Jako hráč bassa continua spolupracuje s mnoha domácími a zahraničními soubory například Collegium Marianum, Collegium 1704, Ensemble Tourbillon, Capella Regia, Societas Incognitorum, Ritornello, Verba Chordis, Musica Florea, Harmonologia a dalšími. Pravidelně hraje na festivalech Pražské jaro, Pražský podzim, Concentus Moraviae, Svatováclavské slavnosti, Haydnova Lukavice, Letní slavnosti staré hudby a podobně.


Druhým hostem je Jan Žamboch, kytarista neobávající se neprozkoumaných možností, jak nástroj rozeznít. Zakladatel skupiny Žamboši, člen písničkářské trojky Spolu. Je držitelem ceny Anděl z let 2006 a 2009, a vítězem slovenské Gitariády. V roce 2013 natáčel sólový projekt Guitar & Forest, kdy si dal za cíl nahrát každý měsíc jednu instrumentální kytarovou skladbu, každou v druhově jiném lese…

 

Více debat najdete v Debatním klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments