Déjà vu

Když sleduji vývoj ve světě, stále naléhavěji si pokládám otázku, jestli se s blížícím  stoletým výročím začátku 1. světové války, 69 let po skončení 2. světové války neblíží začátek třetí světové války. Indicií a paralel, které by tomu nasvědčovaly, je víc než dost.


Například tyto:


1) Systémová krize se stále víc prohlubuje. Bohatí  rychle bohatnou  a přisvojují si za fiktivní, mnohdy spekulacemi a sofistikovanými podvody nabyté peníze reálné hodnoty, zejména strategického charakteru a chudí jsou na různý způsob sofistikovaně okrádáni, ožebračováni a zadlužováni. Státy a celý systém se stále víc blíží bankrotu. Na začátku krize stály burzovní a bankovní bubliny (v minulosti krize na Wall Streetu).


2) Přehnaně ambiciozní šílenci  vypracovali svůj plán na tisíciletou (tehdy), resp. "stoletou" (Program pro nové americké století – dnes) říši. 


3) Jsou omezovány občanská a politická práva. Tehdy byl spouštěčem kontroverzní požár  (politického symbolu) říšského sněmu, dnes atentát na newyorské mrakodrapy, Pentagon a nedokonaný let, který snad údajně směřoval na Bílý dům.


4) Státy v zájmových sférách velmoci jsou cíleně destabilizovány pátou kolonou zevnitř, vznikají konfliktní místa.


5) Expanzivní ambiciozní silně militantní velmoc prosazující zájmy nadnárodního korporátního kapitálu  je povýšena nad mezinárodní právo


6) Ambiciozní expanzivní supervelmoci aktivně napomáhají ostatní západní (bývalé imperiální) velmoci s vlastními velmocenskými ambicemi – obsazení Rakouska, Mnichovská dohoda, nevidění zjevných zločinů a porušování mezinárodních dohod (tehdy), Mnichovská dohoda ohledně Ukrajiny, Ženevské dohody ohledně Sýrie (dnes), podpora sporných válek a "barevných" převratů.


7) Záminkou k válkám se stávají průhledné lži a manipulace veřejného mínění v duchu hesla účel světí prostředky – tehdy Gliwice, dnes Al Kájda provedla letecké útoky 11/9 (s celou řadou zarážejících nejasností a oficiálních argumentů odporujících elementární logice), hrozba ZHN a neexistující podpora  Al Kájdy Husajnem, nejhorší diktátor Kaddáfí, chemický útok Asadových vojsk, hrozba íránskými jadernými raketami etc. Šíření humanity a demokracie nepotrestaným mezinárodním zločincem (dodnes za napadení Iráku nebyl nikdo souzen v haagském "Norimberku") za pomoci mezinárodních teroristů (Libye, Sýrie) a  fašistů (Ukrajina).


8) Aktivity ambiciozní expanzivní supervelmoci jsou celoplanetární a směřují ke zdrojům surovin (Libye, Sýrie, Írán), konečným cílem je Rusko – (tehdy SSSR), k levné pracovní síle (východní kolonie), odbytištím.


9) Dochází k superšpiclování, fašizaci, snad i tajnému budování koncentračních táborů, mučení v tajných věznicích… 


10) Ambiciozním šílencům u moci nezáleží na hrůzách, které působí ve válečných zónách anebo na okupovaných územích a na jejich důsledcích. Je jim jedno, jak velké jsou "kolaterální" ztráty. Oni sledují "vyšší" cíle svého zisku. 


Ta podobnost začíná být přímo děsivá. Snad se je podaří včas zastavit.

 

Foto: Banksy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments