Delfín chtěl ukončit své trápení v zajetí
Velmi smutné video natočil jeden z návštěvníků delfinária. Natočil moment, kdy delfín zvaný Kuru vyskočil z akvária, pravděpodobně ve snaze dostat se ze zajetí. Za svůj kousek však málem zaplatil životem. Nakonec však díky rychlé práci ošetřovatelů utrpěl jen několik škrábanců a odřenin. Zpět do akvária ho dostali pomocí jeřábu.

Uvedeným titulkem a následujícím textem popsal příhodu v Novinkách na Internetu redaktor Jakub Kynčl. Jak to vypadá, uniklo mu, že delfín je savec. Jako takový sice může z akvária vyskočit, ale nic se mu nestane – nanejvýš si natluče. Savci totiž na rozdíl od ryb dýchají vzdušný kyslík a tak lze opuštění vodního prostředí těžko kvalifikovat jako pokus o sebevraždu. Kytovcům, mezi něž delfíni také patří, mimo vodu hrozí pouze pozvolné vysychání kůže, což je však proces, měřitelný desítkami hodin až dnů.

Tyto skutečnosti nic nemění na faktu existence delfinárií. Delfíni a jejich příbuzní jsou tvorové velmi inteligentní, a pokud mají v lidské péči vůbec žít, pak jen v kolektivu a v dobře vybavených zařízeních. Lepší však je potěšit se s delfíny bez jakéhokoli omezení v širém moři.

 

 

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments