Dělnická strana rozpuštěna


Usnesením svého prvního senátu Ústavní soud odmítl ústavní stížnost Dělnické strany a potvrdil tak verdikt Nejvyššího správního soudu o jejím rozpuštění, jenž se tím stává pravomocným a vykonatelným. Celý text usnesení není zatím k disposici, pouze tisková zpráva Ústavního soudu.


Soudem zpravodajem byl František Duchoň, kmotry zjevně Carl Schmitt a Karl Loewenstein: formulace typu hodnoty reprezentované Dělnickou stranou lze podle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu označit za neslučitelné s hodnotami českého právního řádu, na nichž Ústavní soud neshledal nic nepatřičného, dávají vzpomenout na nelehké období českého práva 70. let. I tehdy měl právní řád jasně vymezené hodnoty a kdo se s těmito hodnotami neidentifikoval, kupř. tím, že nosil dlouhé vlasy anebo se místo o Sovětský svaz zajímal o USA, byl předmětem represe právě tak, jako představitelé Dělnické strany.


Zbývá naděje, že zasáhne Evropský soud pro lidská práva a po kause Linkov bude mít tato země další prvotřídní ostudu a cejch státu, který nerespektuje ta vůbec nejdůležitější politická práva svých občanů.


Text usnesení ve formátu DOC. Jeho obsahem jsem upřímně zděšen.

 

Převzato ze Slepecké hole

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments