Deset otázek pro Eurovolby 2014: NE Bruselu – Národní demokracie

Zaslali jsme otázky lídrům stran, které kandidují v květnových volbách do Evropského parlamentu. Odpovědi zveřejňujeme v tom pořadí, v jakém nám byly zaslány. Odpovědi nejsou redigovány po jazykové stránce.


 

Adam B. Bartoš, NE Bruselu – Národní demokracie:

1. Jaký je názor vaší politické strany či politického hnutí na přijetí eura a vstup ČR do Evropského stabilizačního mechanismu (ESM)?

Připadá nám zbytečné říkat, že euro ani vstup do ESM nechceme, když jsme pro vystoupení z EU.


2. Jak v případě úspěchu vaší politické strany či politického hnutí budete hlasovat v případném hlasování o rozšíření EU o další kandidátské země, konkrétně Turecko a Ukrajinu?

Naším cílem je s dalšími podobně orientovanými stranami v Evropě domluvit rozpuštění EU, tedy nemáme sebemenší zájem rozšiřovat EU (či podporovat rozšíření EU) o další země.


3. Jaký názor máte na užší vojenskou spolupráci České republiky s USA mimo rámec EU a NATO ve vojenské oblasti, případně dislokaci prvků americké protiraketové obrany na území České republiky? (radar v Brdech, dislokace raket, operační řídící centrum, zpravodajská spolupráce, apod.)

Žádné základny amerických vojsk, požadujeme vystoupení z NATO, žádní čeští vojáci do amerických vojenských tažení, ale ani politická podpora takovým aktivitám. Rozvázání zpravodajské spolupráce s USA, ostatně v programu máme i "konec rejdů zaraničních agentů v ČR", čímž nemyslíme jen ty oficiální agenty, ale i neoficiální agenty v rámci nějakých zahraničních nevládních organizací. Inspirovali bychom se Putinovým zpřísněním podmínek pro práci cizích NGO.


4. Jak se bude vaše strana po případně úspěšných volbách chtít vypořádat s „deficitem demokracie” v EU? Jaká opatření navrhnete či podpoříte na omezení moci korporátních lobbistů?

Podle našeho názoru EU jako taková končí. Po evropských volbách dojde k přepsání politické mapy v EP ve prospěch národoveckých a euroskeptických stran a dá se očekávat zásadní zlom v evropské integraci. Na to, abychom něco takového pomohli uskutečnit, se chceme primárně soustředit.
 

5. Jak se v případě, že uspějete ve volbách do Evropského parlamentu, postavíte k aféře s odposlechy NSA?

Je to skandální, ale nevím, co se s tím dá dělat v rámci současné EU, která je politickým projektem USA (historicky). Odmítáme EU jako takovou a podrazácké chování USA ke svým "spojencům" by měly řešit jednotlivé země samy za sebe. V současném EP bych ale podpořil jakoukoli aktivitu, která odposlechy odmítá a požaduje nápravu současného stavu.
 

6. V případě, že uspějete ve volbách do Evropského parlamentu, jaké stanovisko v Evropském parlamentu zaujmete k dohodám:

a) SWIFT II o hromadném předávání bankovních údajů z EU do Spojených států

b) Dohodě EU s USA o předávání osobních údajů cestujících,

c) Obchodní dohodě proti padělatelství (ACTA),

d) připravované Transatlantické dohodě o volném obchodu mezi USA a EU (TAFTA)?

Jsem proti všem takovým dohodám. Ukazují, jak jsem řekl výše, že EU je projektem amerických tajných služeb. Jedna ze smluv je hanebnější než druhá. Poslední zmiňovaná posunuje evropský a americký integrační proces vstříc tzv. globální vládě.

 

7. Jaký je názor vaší politické strany či politického hnutí na současný zbrojní zákon, tedy Zákon o zbraních 119/2002 Sb. ve znění pozdějších novelizací?

K tomuto problému jsme se vyjádřili v tomto textu: http://nebruselu.cz/20140405b.htm


8. Považuje vaše politická strana či politické hnutí zákonná ustanovení KRAJNÍ NOUZE dle §28 tr. zákoníku a  NUTNÁ OBRANA dle § 29 tr.zákoníku za dostačující a odpovídající současné situaci? (http://www.mujglock.com/krajni-nouze.htmlhttp://www.mujglock.com/nutna-obrana.html )

K tomuto problému jsme se vyjádřili v tomto textu: http://nebruselu.cz/20140405b.htm


9. V případě, že uspějete ve volbách do Evropského parlamentu, jaké zaujmete stanovisko k represivní protizbraňové politice eurokomisařky Cecilie Malmström

Vychází z předchozích otázek – negativní stanovisko.


10.  Od roku 2009 zavedla Kanada jednostranně pro občany České republiky vízovou povinnost, která navzdory mnoha jednáním o jejím odstranění stále platí. V případě, že uspějete ve volbách do Evropského parlamentu, budete se dožadovat klauzule solidarity se všemi důsledky, tedy recipročního zavedení víz pro občany Kanady od všech států Evropské unie, nebo současný asymetrický stav vůči občanům České republiky považujete za záležitost českých státních orgánů?

Jsem pro vystoupení z EU, takže by věc byla záležitostí českých státních orgánů.

 

Foto: Adam B. Bartoš, zdroj
 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments