Do Žlutých lázní jezdíme hrát pétanque, brání se pražští kmotři


Svalnatá ochranka u vchodu. Reflektory namířené do objektivu novinářů, kteří se snaží vyfotit přijíždějící vozy. Luxusní značky jako Vuitton či Chanel. Prvotřídní molekulární gastronomie. Étericky špičaté boty, kreativně vyholená ohanbí. A spousta krásně opálených lidí slavící fakt, že jim voliči rozdali příjemné karty – vpravdě královskou postupku. Tak vypadala již v pořadí druhá schůzka pražských kmotrů v pražských Žlutých lázních. 


Teambuilding šedých eminencí pražské, ale i celostátní politiky, se tentokrát nesl v duchu „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“. Zúčastnit se chtěl každý. Kdo ve „Žlutkách“ nebyl, ten si v této zemi nesáhne ani na podlimitní veřejnou zakázku. Pozvaný nebyl ani pražský primátor Pavel Bém, který marně sliboval Janouškovi, že do komunálních voleb stihne protlačit turnikety do pražského metra.   

Kdo se tedy teambuldingu zúčastnil? Tak především to je už zmíněný Roman Janoušek, který bydlí nedaleko a občas přijde do lázní v pantoflích. Stálicí jsou také provozovatel housenky a řetízkáče Jan Kočka, mecenáš Martina Dejdara a bývalý prodavač lahůdek Ivo Rittig, či majitel strany Věci Veřejné Vít Bárta, který se s Janouškem rád v žertu hádá o to, koho z nich poslouchá víc Radek John. Nechybí ani vzděláním loutkoherec a nyní zbrojař Háva, jenž nepozná padák od batohu, nebo Richelieu pražské ODS a pumpař Tomáš Hrdlička.

 

Velmi vděčným návštěvníkem je vždy šéf Sazky Aleš Hušák. Ten je mezi kmotry velmi populární, především díky svým Krakonošským pohádkám, kterými často a rád baví společnost. Hušák ovšem není pouhý host – podobné večírky také sám pořádá. Většinou se odehrávají v jeho vile na Menorce. Ta je trnem v oku některým sportovním svazům a klubům. Nejhlasitěji jsou slyšet domažličtí kuželkáři. „Místo, aby ty peníze šly do sportu, tak skončily na Baleárách. My teď ani nevíme, jestli se nám podaří dokončit letošní sezónu. Nutně bychom potřebovali například nové koule,“ řekl zástupce kuželkářů Miroslav Vébr.

 

K největším bavičům patří také stále ještě starosta Prahy 5 Milan Jančík, jenž vládne neodolatelně svůdným a vanilkou vonícím basem, kterým slavně zhypnotizoval nejednoho zkoušejícího na plzeňských právech. „Milan Jančík je nepostradatelný tmelič týmu. Když hrozí nějaká větší hádka, tak Míla vezme kytaru a dá u vínka něco od Honzy Nedvěda. Suverénně nejpopulárnější jsou Stánky, to se rozpláčou i takoví borci jako Janoušek s Rittigem, kteří si u toho nostalgicky vzpomenou na své začátky“ prozradil jeden z pravidelných účastníků žlutolázeňských soirée.

 

Nejtiššími účastníky naopak pravidelně bývají místopředsedové ODS Vodrážka s Bendlem, kteří celý čas sedí vzorně v koutě a poslušně čekají, jaké ministerstvo jim kmotři přidělí. Vodrážka ví, jaký je rozdíl mezi lesoparkem a koněm převalským, takže nejspíš získá ministerství životního prostředí, zatímco Bendl si hrál jako dítě s angličáky a navíc umí ve svém bavoráku zapnout klimatizaci, takže půjde patrně na dopravu.

 

Celá akce má dvě části. V první, formální, probíhají různé aktivity směřované na osobní rozvoj i týmovou spolupráci. Kmotři se v několika workshopech seznamují s připravovanou daňovou legislativou, trestním právem, společně aktualizují seznamy submisivních politiků a procházejí základním mediálním výcvikem. Celý první blok je pak uzavřen skupinovým brainstormingem, ve kterém účastníci hledají nové a kreativní způsoby, jak pustit žilou veřejným rozpočtům. Brainstorming bývá většinou moderován Jaroslavem Tvrdíkem – předním expertem na tuto problematiku. 

 

Ve druhé, již méně formální části, přichází na řadu zábava. Kmotři si oblíbili zejména bahenní koupele a thajské masáže. „Milujeme prostě wellness,“ zní unisono od kmotrů. Kromě relaxace hrají kmotři různé hry, například pétanque a žravou dámu. Součástí odpoledního programu byla i prezentace luxusních plasma titanových hrnců od německé společnosti AMT GASTROGUSS.

 

Druhé setkání kmotrů ve Žlutých lázních se zkrátka vydařilo. Všichni zúčastnění byli nadšení a vyjádřili chuť si celou akci zopakovat co nejdříve. Program je však jasný už teď – kandidátky do komunálních voleb.

 

O revoluční strategii ODS pro komunální volby si více přečtete ZDE .

 

Převzato z Hradní partičky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments