Dokument: Řešení místo strašení
Vážení  spoluobčané,

jsou před námi volby, které významně napoví, na čí straně je v České republice většina. Zda na straně svobody a odpovědnosti, nebo na straně návratu ke starým pořádkům a populismu. Na straně opravdového evropanství, nebo faktického pošilhávání na východ.

Ústředním slovem volebního programu ODS je slovo řešení. Jsem přesvědčen, že jinak tomu v současné době ani být nemůže. Občanská demokratická strana přinesla řešení, která uchránila Českou republiku před tvrdšími dopady krize. Během předsednictví v EU jsme prosadili společná řešení, která jsou v zájmu českých občanů a firem. A nyní nabízíme odpovědná řešení místo populismu a strašení. Řešení, která do budoucna budou lidem pomáhat, ne škodit.

Občanská demokratická strana je jedinou zárukou, že úspěšně započatá řešení se budou dále realizovat a nebudou nahrazena nebezpečnými sliby, které znamenají pouze růst dluhů a nezaměstnanosti. Za dva roky vlády jsme dokázali splnit smlouvu ODS s občany plánovanou na čtyři roky. V koaliční vládě jsme připravili a prosadili opatření, která stabilizovala veřejné finance a zdravotnictví, opatření, která zastavila růst dluhů a přinesla nám 80 miliard navíc, které můžeme nyní věnovat na boj s krizí. To vše při poklesu daní pro občany i firmy a růstu reálných penzí.

Za tři měsíce předsednictví EU jsme dokázali vyřešit plynovou krizi a uchránili tak před jejími dopady Českou republiku. Prosadili jsme společný evropský postup proti krizi, který odmítá protekcionismus a neúměrné zadlužování. Ochránili jsme tak české banky, firmy a občany před dopady případných diskriminačních opatření a porušováním Paktu stability, což by nám bránilo přijmout společnou měnu eurov. Dosáhli jsme také dohody členských zemí o možnosti snížit DPH zejména u služeb, což pomůže českým živnostníkům udržet firmy a pracovní místa. ČSSD a KSČM neodpovědně zabránily pokračování našeho předsednictví a nenávratně tak poškodily postavení naší země v Evropě. Je smutné, že dvě desítky let po pádu železné opony a pět let po přijetí do EU jsme byli společným hlasováním socialistů a komunistů vrženi zpět směrem a východ, že zvítězil revanšismus a závist nad demokratickou zralostí a odpovědností vůči půl miliardě Evropanů.

Přesto jsme byli úspěšní a dokázali jsme zařadit Českou republiku po bok takových lídrů EU, kterými před námi byly Německo či Francie.

ODS jako strana bránící svobodu ve všech jejich podobách vždy stavěla aktivitu proti pasivitě, odpovědnost proti populismu, výsledky proti slibům. Dnes, v čase krize, prosazujeme skutečná řešení místo falešných „jistot“. Česká republika potřebuje řešení krize místo jistoty krize. Čeští pracovníci potřebují řešení nezaměstnanosti místo jistoty nezaměstnanosti. České rodiny a důchodci potřebují řešení sociálních problémů místo jistoty sociálních problémů. Česká ekonomika potřebuje řešení energetické bezpečnosti místo jistoty energetické závislosti. Evropa potřebuje řešení místo strašení.

Važeni spoluobčané, jsem plně připraven bojovat za tato řešení.  A jsem připraven bránit tomu, aby dvacet let po pádu totality nadále platilo tehdejší branit tomu, aby dvacet let po pádu totality nadále platilo tehdejší heslo „Zpátky do Evropy“, ne pouze jeho první slovo – „Zpátky“. Potřebuji však k tomu vaši podporu. Podporu všech odpovědných občanů České republiky.

Mirek Topolánek, předseda ODS

 

Nekrolog: Vláda končí dříve, než splnila sliby

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments