Drzost větší než malá

Kauza Mýval utěšeně kypí a bublá. Pomalu přerůstá představivost i těch největších cyniků. Už nejde o důvěryhodnost jedné fakulty, ani jedné okrajové univerzity, jde o mnohem víc.

 

Šéf městské policie nebo primátorka Chomutova jsou malé ryby. To předseda ústavně právního výboru poslanecké sněmovny, „křesťansky" zaměřený poslanec Marek Benda, to je jiný kousek. Lžiprávník v samém srdci českého legislativního procesu, to je opravdu síla.

 

Nesplnil formální náležitosti rigorózní práce, jinými slovy, jeho práce měla poloviční délku. Přitom se ještě tuším včera v televizi dušoval, že jeho práce je dostatečně dlouhá. Nyní už to netvrdí a problém označuje za "nedopatření". Za „obsahovou úroveň" si ale stojí (jak dlouho).

 

Benda

 

Pikantní je následující prohlášení:

 

Teprve když jsem byl konfrontován s tím, že ji někdo stáhl do Wordu a začal mi říkat, že nemá dostatek stran, tak jsem usoudil, že na to musím nějakým způsobem reagovat," opáčil poslanec Benda.

 

Psal pan poslanec svou práci na psacím stroji? Asi ne, protože pak by nebyla vytištěna nestandardně velkým fontem. Na počítači přitom stačilo použít statistiku dokumentu, tato služba je už řadu let implementována ve všech všeobecně používaných programech. Konzistentně lhát je podstatně těžší, než získat titul JUDr.a to i náročnějších školách, než je právnická fakulta ZČU.

 

Za naprosto šokující ale považuji představu pana poslance, že doplní nějakých 30 stran a pojede se dál. S usvědčenými podvodníky jedná společnost naprosto jinak, nestačí říct, znovu a tentokrát poctivě. Možná by mu měl někdo vysvětlit, co znamená slovní spojení „ztratit tvář".


Převzato z blogu Nautilus

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments