Důchodci – nepřející pakáž

Jeden z našich stálých čtenářů portálu www.vanilka.cz mě upozornil na skupinu více než 200.000 „přátel“ na facebooku, kteří se sblížili pod heslem „Jejich revírem je Kaufland, jejich tempo je vražedné – DŮCHODCE!“

Cituji:
• Jejich tempo je sebevražedné. Jejich protivníci jsou vysoké ceny, teenageři a čas. Důchodci z Kauflandu nakupují ve dne v noci.
• POZOR!!Zitra je čtvrtek,všichni důchodci budou mít vycházky!!!! :D
• Ty vole, clovek jde pro zas*any rohliky a nez se probere prez ty babky co se zastavej ve prostred ulicky a zacnou kafrat…tak zapomene co chce koupit :D
• Toz sem byl dneska v kauflandu a vypadalo to jako kdyby se domov duchodcu rozhodl vyjit na prochazku bylo to neco strasneho.
• Zkuste jet kolem 12ty autobusem pluk nevrlejch duchodcu s jidlonosicama jezdi pro slichtu.
• Jejich revírem je Kaufland,jejich tempo je vražedné,jejich protivníci jsou malá písmena, prodavačky a skleroza, duchodci z domova důchodců pořebují na záchod ve dne v noci, jejich úkolem je zdržovat fronty v supermarketu.
• tahle skupina je neeej =o))) poprvé když jsem jí viděla dostala sem výtlem :D
• JEJICH PROTIVNÍCI JSOU MLÁDEŽ, VYSOKÉ CENY A SCHODY.¨
• DŮCHODCI Z ČR BUZERUJÍ, HLEDAJÍ SLEVY A SEDÍ V AUTOBUSECH VE DNE V NOCI.
• Všechny prachy vyžerou oni a my abysme si na důchod spořili…A když vidím v televizi, jak jsou nenažraný a ještě jim to nestačí, zvedá se mi žaludek.
• Důchodci jsou nechutná, krutá a nepřející pakáž.

Asi bychom se dočetli i dalších výlevů, ale zasáhl pravděpodobně vrchní cenzor a maže ty „nejšťavnatější“ výlevy.

Nicméně ono to postačí. Dvě stě tisíc lidí si kliklo jako přátelé této stránky. Připomínám články na portálu Vanilka s názvem: Jsou naše děti parchanti? Většinou jste psali, že ne. Oni to jsou totiž NAŠI parchanti!

Přiznám se, že když se dvě babičky (já jsem dědek!) zavěsí na vozík v marketu vedle sebe a krok sun krok ucpou uličku, taky mi často tečou nervy. Ale vím, že není daleko doba, kdy se za vozík zavěsím já. Naši mladí, naše dosti zlatá mládež, naše miminka, naši školáci, naši puberťáci, naši čerství dospěláci budou strkat i do mě. Teď bych jim ještě dal pár facek. Za pár let budu mít kliku, když to neudělají oni mně.

Jenže na koho to svedem? Žádní jiní ONI než My neexistují !
Kde se ti frackové, přidrzlíci, frikulíni vzali? Jsou to přece naše děti! Že bychom je tak blbě vychovali? Na co to svedeme? Že by komunisti? Nebo jiní Marťani?

Nikoliv jsou to děti, které vzešly převážnou většinou z našich lásek. No, když se tak občas rozhlídnu, to snad z lásky ani vzniknout nemohlo… Ale copak jsme při aktu zplození byli všichni opilí nadrogovaní neurvalci?

Připusťme, že velká část přátel této skupiny se přihlásila z recese. A taky kolik důchodců se opravdu chová neurvale a vynucuje si úlevy, aniž to nutně potřebuje… Ale když se nejde strefovat do jinak barevných, důchodce začne možná být dobrý terč.

Přátelé, všem frackům a spratkům pár facek dát nestačíme. A taky by nás třeba už zmlátili. Ale aspoň bychom měli mluvit o tom, proč se ze vztahů mladý-starý ztratila ÚCTA. Není to ještě tak dlouho, co se rodičům a prarodičům vykalo. Není to tak dlouho, co se smekala pokrývka hlavy. Není to tak dlouho, co pak učitel byl autoritou, které se těšil, i když už dávno byl na penzi.

Vy víte, proč se na ulicích potkávají nepřátelé? Nevraživost má slovní základ, který je výstrahou. Vůbec nechci hrozit prstem a vyvolávat paniku. Ušlechtilost, úcta a moudrost zatím existují i jinde, než v knížkách. Ale jsou trochu na vymření. Nejsledovanější média jsou plná opaku. A co je v televizi a co je v novinách – to je přece norma! A jestli to norma není, kdo to má rozhlásit?

Psáno pro www.vanilka.cz

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments