Důstojný důchod

Každý obyvatel České republiky, který odejde do důchodu v letech 2011 až 2051, by si měl v průměru ušetřit částku 114 310 korun ročně, aby se pak nemusel smířit s výrazně nižší životní úrovní, a to i za předpokladu, že stát provede penzijní reformu, a zajistí si tak prostředky na výplatu penzí. Vyplývá to ze studie evropské pojišťovací skupiny Aviva.


Toto souvětí uvádí článek v současných Novinkách na Internetu, nazvaný „ Chcete mít důstojný důchod ? “ Přepočteno na měsíce to činí 9526 .- Kč za každý z nich. Protože rok 2011 budeme mít zhruba už za tři měsíce, je porovnatelný se současným stavem. Dnešní důchod činí zhruba deset tisíc korun, důstojný důchod by tedy byl dvojnásobný. Logicky tedy vzato, dnešní český důchod je nedůstojný a to ještě vláda slibuje jeho zvýšení pouze v případě inflace.

Maminka se kdysi v Praze dívávala na německé důchodce – turisty a stýskala si, že by někdy chtěla taky tak cestovat. Nedožila se toho a i kdyby, stejně by na cestování neměla. Je podivuhodné, že naše republika hravě dohonila Německo v počtu milionářů, ale naši důchodci se stále mají skoro jako důchodci předrevoluční. Díky očekávané finanční politice naší vlády se záhy budou mít hůř. Mohou tedy nyní zvolit stejnou garnituru stran a dozvědět se slovy Antona Pavloviče Čechova z povídky Švédská zápalka „ Poděkuj vrchnosti, dobytku !“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments