Důvěra v premiéra Topolánka roste…Důvěra v premiéra Topolánka roste…

Tyto titulky se v poslední době objevují na internetu. Politolog, kterého se zeptali na důvod, se domnívá, že je to díky Topolánkovu vystupování v Bruselu. Nejspíš má pravdu, otázkou však je, zda kvůli tomu pana premiéra máme. Pózování na tribuně, potřásání si rukou s ostatními politiky a taneček na bruselském plese by zřejmě zvládl kdokoli, daleko lépe vypadající manekýny nevyjímaje.


Na domácí politické scéně se pan premiér jeví mrtvým broukem. Ano, sestavil NERV, aby se jako nejlepší ekonom postavil do jeho čela – jenže uplynul měsíc a zmíněný konglomerát odborníků nevydal jediné opatření ke zmírnění dopadů krize na českou společnost. Ministerstvo financí tápe v odhadech, jaký bude pokles domácího produktu, leč jediný viditelný krok rovněž nepodniklo.


Ministerstvo sociálních věcí se uvedlo drastickým snížením prostředků na sociální služby, které hraničilo s likvidací ústavů sociální péče a domovů důchodců. Každému soudnému člověku muselo být jasné, že tato „ úspora „ je neudržitelná, takže Nečasovo přihození, nikoli dorovnání potřebné sumy peněz přijít muselo. Neříká pan ministr čas od času něco o populismu?


Nová paní ministryně zdravotnictví údajně sama sebe označila za Julínka v sukních. Zdá se, že oprávněně. Tomáš Julínek taky nic nevysvětloval, jen vymýšlel, jak z lidí dostat víc peněz, a paní ministryně jde evidentně v jeho šlépějích. Že by se osvěty ujal pan premiér? Na internetu se objevil tento jeho výrok: "Je zcela evidentní, a kontroly to prokázaly, že léky pro důchodce a ostatní občany jsou v tomto novém systému (myšleno bez poplatků, jak to zavedli v krajích) dražší než v systému s poplatky. Já se domnívám, že lidé na to přijdou velmi rychle," upozornil Topolánek. Zřejmě jde o jinotaj, jasný jen panu premiérovi. Pozoruhodná je ovšem rychlost, s jakou SÚKL vyrazil na uvedené kontroly. Než minulý rok zjistil předražování léků ve výši mnoho miliard korun, trvalo mu to deset měsíců.


Před dvěma týdny jsem zjistil, že poplatky platí i nesvéprávní chovanci ústavů sociální péče, zřejmě aby nezneužívali lékařskou péči. Na můj dotaz se ministerstvo zdravotnictví neobtěžovalo odpovědět.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments