Důvody, proč volit TOP 09
TOP 09 prý znamená Tradice – Odpovědnost – Prosperita. Zatím není příliš jasné, jaká tradice. Ve svých pamětech, sepsaných Karlem Hvížďalou, vzpomíná knížepán na hajné, obdařené rodinnou penzí, ale vzhledem k volebnímu programu své strany asi takovouto tradici nemá na mysli. Odpovědnost a prosperita jsou jasné – týkají se lidí, jimž je strana určena, tj. těm úspěšným, a tudíž i bohatým. Lidé chudí jsou podle pana Kalouska tupí, líní a neschopní, a hlavně proto jsou chudí. Pochopitelně to pan Kalousek neříká nyní, dva dny před volbami, ale jeho výrok zase není tak starý, aby se na něj dalo zapomenout.

Koho se týká odpovědnost a prosperita objasnil pan Kalousek v pondělí, kdy se vyjadřoval k prodeji ČSA Cargo, jehož byl strůjcem. Na otázku, zda mu nevadí, že nejvýnosnější část Českých aerolinií byla prodána neznámému kupci, odpověděl, že on s tím problém nemá. Ostatně ten kupec je anonymní dosud.

Dojemná byla ve stejném pořadu scéna, v níž si skupinka paní potřásá rukama s panem Schwarzenbergem, a ty dobré ženy ho ujišťují, jak mu fandí. Ony dámy zřejmě nečetly volební program TOP 09. Asi by jim zmrzl úsměv na rtech, až by jim knížepán po volbách osekal důchody, mateřskou, nemocenskou, ponechal zdravotnické poplatky v plné výši (navzdory propagandě je téměř jisté, že z nich mají největší prospěch farmaceutické firmy), zařídil jejich dětem školné, zvýšil DPH u nejběžnějších potravin a zavedl další nejrůznější poplatky a daně. Takto jsou dámy okouzleny žoviálně žvatlajícím šlechticem, který se při příležitosti voleb snížil ke styku s kmány.

Slyšel jsem taky názor, že je třeba volit stranu pana Schwarzenberga, neboť tento pán je dobrým hospodářem, který se příkladně stará o svůj majetek. K této činnosti odjakživa sloužil dobrý šafář, který dovedl opatřit peníze a příliš panstvo neobtěžoval sděleními, kde je vzal.

Oblíbeným folklorem dnešních dnů je taky tvrzení, jak budou po zavedení progresivní daně firmy hromadně opouštět Českou republiku. Podle nejelementárnější logiky by tady po patnácti minulých letech uvedené daně už žádné firmy vlastně být neměly. Že tady přece jen jsou, usvědčuje autory citovaného strašení z propagandy, která odporuje skutečnosti.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments