Dvacátý devátý den měsíce dubna roku dva tisíce deset v českých luzích a hájích
Duben 29, 2010


Tento den byl obzvláštně bohatý na nejrůznější výstřelky, které by v normální společnosti vystačily na týdny debat, ale v Čechách zapadnou ve vřavě denního náporu abnormálních informací.

Na domácí půdě se nejdříve objevila "nečekaná" zpráva, že novopečená ministryně životního prostředí překvapivě schválila plán ČEZu na stavbu odsiřovacího zařízení na elektrárně, která se spolehlivě řadí mezi největší znečišťovatele ovzduší u nás. Toho znečištění vypouští tolik, že ji zaregistrovala i vláda jakéhosi souostroví v Tichém oceánu a mezi řádky tuto elektrárnu označila jako existenciální ohrožení svého území. Rozhodnutím paní ministryně bylo tomuto státu vzkázáno, že Česká republika hodlá ponechat na svém území toto ohrožení v provozu bez dostatečného odsíření. Otázka zní, jak zareaguje vláda v Tichomoří – zda nás bude žalovat, nebo zaútočí u Hřenska nebo u Břeclavi z palub svých katamaranů. V každém případě paní ministryně obhájila úroveň třetího ropáka roku 2006 a nebohému ČEZu ušetřila cca 10 miliard CZK na dražších a účinnějších technologiích. Copak ČEZ s těmi penízky udělá? Myslíte, že zlevní elektřinu nebo je snad odevzdá do eráru na své chudé a ještě chudší drobné odběratele?

Další vřed praskl na Pražském hradu, odkud prezident Klaus vzkázal, že nepodepíše zvýšení mateřské na loňskou úroveň, protože by to stálo mraky peněz (2 miliardy). Za to odpuštění plateb za imisní povolenky pro ten utrápený ČEZ stálo před rokem par šupů (68 miliard), že pane prezidente! Nu což, aspoň je jasně vidět, co má v českém dolíčku přednost ve frontě na státní podporu – zda-li výchova budoucích generací nebo podplácení monopolních výrobců. Voliče ODS prosím tímto o krátké zamýšlení – kdo se o Vás na stará kolena postará – Vaše děti, stát nebo ČEZ a ODS?

Vyložená kejda nevkusu vychlístla z brněnského gymnázia. Jako na velkém počtu ostatních škol se tam konaly Volby nanečisto. Jen pro dětičky, aby si vyzkoušely, jaké to je ukázat občanku, schovat se za plentu a pak zpoza ní opět vyjít. Mimochodem, moji dceru takové hry přestaly bavit ve dvou letech. Žádný div, že 1/2 studentů se toho mechehe neúčastnila. Nicméně nešlo o formu, ale o obsah, a ten byl vpravdě trochu nevhodný. Pořádat takové tanečky pro robátka je jistě záslužné, ale je zajímavé, že se uskuteční ausgerechnet měsíc před opravdovými volbami. Pravá část politického spektra vrněla nad tím spokojenosti, a levé se zježila kůže hrůzou nad tou manipulací, přesně podle očekávaných výsledků. Nakonec došlo k dohodě a organizátoři přislíbili, že výsledky zveřejní po volbách. Levice se uklidnila, pravice vypustila pár kouřových signálů a byl by klid. Jenže hned den po školních volbách se jeden učitel na brněnském gymnáziu rozhodl, že – dohoda nedohoda – výsledky voleb na své škole zveřejní. A deník ModréDnes (HnědéZítra) to okamžitě vytroubil do světa. Takže teď víme, že pubertální mládež nechce žádné důchody, žadné mateřské, nebude nikdy nezaměstnaná nebo nemocná, a vždycky ráda zaplatí daně za bohaté. Teda alespoň ta na onom brněnském gymnáziu, kde zvítězili recykláti (hosana Tribune za ten výraz!!!) z TOP09 v těsném závěsu sledováni chaoty z ODS a mafiány z VV. Být učitelem na takovém gymnáziu, prohlásím o přestávce do školního rozhlasu, že mládež s tak malým rozhledem nemá cenu učit víc než psaní na stroji a podám výpověď.

V zahraničí opět zazářila hvězda Václava Klause, tentokrát v Berlíně. Jeho němčina zněla univerzitní aulou, kde bylo dříve slyšet nejrůznější německé a světové kulturní veličiny. Nutno uznat, že mluvil dlouho a že ModréDnes (HnědéZítra) přinášelo pravidelné vstupy jako z hokeje. Váš prezident (můj ne) tam naplil na všechno, co se neděje podle jeho doporučení. Nicméně jeho mrmlání se v Evropě nebere vážně, což ale jistě není jen kvůli diplomatické neobratnosti Klause, ale kvůli důležitosti naší země při rozhodování čehokoli. A tato důležitost se díky tomuto projevu příliš nezvýšila.

Jistě by se toho našlo mnohem více, ale myslím, že je toho ažaž. Každý si můžeme doplnit tento přehled několika drobnými úspěchy svých osobních životů, abychom měli zítra ráno důvod vstát z postele a vydělávat na daně za ty, jimž ty daně stát velkoryse odpustil. A abychom mohli vydržet s těmi našimi spoluobčany, kteří si stále myslí, že stát s nízkými daněmi je jediný možný, stejně jako ten maďarský, litevský, estonský a řecký, které byly nejdříve mohutně našimi médii oslavovány, až se dostaly tam, kde teď jsou.

Přeji všem pěkný den a jasnou mysl! Máme se ještě na co těšit.Následujicí předvolební  týdny budou obzvláště vypečené.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments