Emiráty jsou znepokojeny propuštěním agenta Mossadu
http://notmytribe.com/wp-content/uploads/2010/06/mossad-uri-brodsky-bodenheimer-poland-german-passport.jpgSpojené arabské emiráty vyslovily v sobotu znepokojení nad německým propuštěním podezřelého izraelského špiona na kauci v případě padělaného pasu spojeného s vraždou představitele Hamásu v Dubaji.

V pátek osvobodily německé orgány Uri Brodského, přitom nevyšetřily, zda byl zapleten do falsifikace pasu, spojený s vraždou.

Abdurahim al-Awadhi, čelný představitel ministerstva zahraničních SAE, „vyjádřil obavy, že Brodsky byl uvolněn na kauci a a bylo mu umožněno vrátit se do Izraele, zatímco případ proti němu pokračuje", uvedlo zpravodajství agentury WAM.

„SAE požadují ujištění, že Brodsky není v žádném případě nikterak spojen s vraždou Mahmoud al-Mabhouha v Dubaji,“ řekl Awadhi v prohlášení citovaných agenturou.

Mluvčí státního prokurátora v Kolíně nad Rýnem v pátek řekl, že Brodský by neměl čelit soudnímu přelíčení v Německu. „Soud má širokou škálu možností, které by mohl proti Brodskému použít, a nejpravděpodobnější možností je pokuta,“ řekl.

Brodsky byl ve čtvrtek vydán z Polska na základě podezření z toho, že podvodným způsobem získal německý pas, který měl být údajně použit členem skupiny dubajských atentátníků při vraždě Mabhouha v jeho hotelovém pokoji v lednu tohoto roku.

Dubaj tvrdí, že vražedné komando použilo falešné britské, francouzské, irské, australské a německé pasy.

Mabhouh, který se narodil v Gaze, žil od roku 1989 v Sýrii, a izraelské zdroje uvedly, že hrál roli v pašování zbraní ozbrojencům do Gazy, jež bylo financováno Íránem.

Převzato z Haaretz

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments