Expert na digitální bezpečnost: Hackeři plánují uloupit volby pro McCaina

Prison Planet, 30. září 2008

Stephen Spoonamore varuje v novém rozhovoru před tím, že elektronické volební přístroje představují hrozbu pro národní bezpečnost a že hackeři právě plánují, jak uloupit presidentské volby roku 2008 pro Johna McCaina.

Spoonamore je celý život registrován jako volič Republikánů a v současnosti je členem Republikánské strany. Byl spolupracovníkem při volebních kampaních Rudy Giulianiho a Michaela Bloomberga. Má dvacetileté bohaté zkušenost v šifrovaných síťových komunikačních systémech pro banky, televize, telekomunikace, výrobní systémy, armádu i ostatní využití.

Na YouTube je desetidílný rozhovor, v němž Spoonamore varuje, že hackeři plánují uloupit volby ve prospěch McCainova tábora a dokonce předvídá rozdíl, kterým republikánský kandidát zvítězí. McCain prý zažije „šokující oživení“ a získá 51,2 procent hlasů a o tři volitele více než Obama.

„Je to národní bezpečnostní hrozba“, řekl Spoonamore, „existuje výrazná možnost, že zahraniční vláda začne manipulovat s přenosem kódu, právě tak, jak se o to docela často snaží s našimi finančními informacemi… …potýkáme se s tím každý den v komerční oblasti,“ a přidal k tomu poznámku, že Čína, a nikoliv americký lid, má největší šanci vybrat příštího amerického presidenta.

Jako další zahraniční vládu, která se chystá zmanipulovat americké volby, jmenoval Izrael.

„Nevíme, kdo mění volby teď – tyto podivné výsledky přicházejí odevšad,“ řekl Spoonamore, a řekl, že nebezpečí zmanipulovaných voleb ze strany Izraele, Číny nebo Ruska je mnohem větší hrozbou, než stranické volební podvody v zájmu Demokratů a Republikánů.

Vybudovali jsme zranitelný systém a mnoho lidí by mohlo chtít využít této zranitelnosti a ne všichni z nich mají ty nejlepší úmysly s naším státem,“ řekl.

V rozhovoru Spoonamore zdůraznil, jak snadné je zmanipulovat elektronická hlasovací zařízení a udělat volební podvod.

„Pokud si lidé myslí, že hlasovací stroje, které jsou připojeny k zařízení na vkládání štítků, jsou nějak rozdílné například od registračních pokladen, připojených k centrálnímu procesoru, jsou na omylu. Je to ta samá věc,“ řekl Spoonamore. Když umístíte do systému své lidi nebo počítače, můžete měnit, likvidovat nebo manipulovat informacemi, a tak se to také stane,“ dodal.

„Je cenné být presidentem… …a když tu funkci můžete uloupit za pár milionů dolarů, proč byste to neudělali,“ řekl Spoonamore a dodal, že poslední dvoje presidentské volby byly uloupeny.

Spoonamore řekl, že má osobní zkušenosti s lidmi, kteří se snažili proniknout do volebního systému a od té doby, kdy zveřejnil své svědectví, obdržel varování, aby nehovořil o volebních podvodech, protože by to mohlo podlomit důvěru Američanů ve volební proces. Na to Spoonamore zareagoval tím, že lidé by měli pochybovat o volbách, protože ty již „jsou ukradeny“.

Spoonamore dále prohlásil, že lidé z vedení Republikánské strany mu pověděli, že k zmanipulování voleb byly doposud používány jiné metody, ale že nyní, když je vybudován takto zranitelný systém, nemohou zabránit stovkám žraloků, kteří ho chtějí zmanipulovat, a nikdo nemůže vědět, kdo vlastně bude ten konečný hacker.

Spoonamore také řekl, že jediným způsobem, jak zabránit zmanipulování voleb je naprostý návrat k papírovým hlasovacím lístkům, návrat k tomu, co fungovalo tak dobře v minulých 190 letech a odstranění elektronických hlasovacích strojů.

 

Originál článku

Celý rozhovor

YouTube verze

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments