Falešné a prázdné pobouření novinářů

Sociální demokraté slibují omezit kontakty s vybranými médii. Původní, novináři nezvýrazněné, zdůvodnění bylo prý takové, že vybraná média pouze stupňovala kampaň protilevicové nenávisti v posledních dnech. Pravděpodobně jim to stejně do voleb nevydrží, část politiků ČSSD již oznámila, že kontakty nijak neomezí, ale novináři okamžitě začali vřískat, jak je to vlastně ošklivé, a že oni přeci o všem referují skvěle, poctivě a objektivně. Takže tady nabízím jeden velmi aktuální příklad toho, čemu se říká objektivita či vyváženost po česku.

Idnes ve svém hlavním článku na téma útoku na Bohuslava Sobotku exponuje opilost útočníka a pasáž popisující událost přímo končí odstavečkem: I po útoku čekali lidé na oranžovou sodovku, která se podávala u kulturního domu Rubín. Asi dvacítka policistů mezitím vyslýchala svědky.

Ještě téhož dne vychází další větší článek na stejné téma s hlavičkou Pivo za dvě koruny za pěst na mítinku nemůže, bránil Pecina kampaň ČSSD. Ano, člověk, který na mítinku nebyl, řekl svůj názor, nic víc, ale pro čtenáře jasně vychází to, že ti zlotřilí socani dávali v Brně pívo, ožrali diváky a ti je zmlátili. Podtext je znova jasný – můžou si za to sami.

Co ale vyšlo včera hluboko v noci, kdy se moc čtenářů k tomu nedostane a ráno už to vytlačí jiná témata ? Obecnější článek na téma alkoholu na mítincích, ve kterém je pozoruhodná jedna věta: Podle zjištění iDNES.cz však tentokrát v Brně levné pivo opravdu chybělo. Ale jasně to říci od začátku (nebo že by jejich novináři o oranžové vodě psali z nevědomosti, nebo jen tak dělali reklamu OD Rubín a jeho baru) a uvést to i v hlavním článku, na který se stále odkazuje, to již iDnes neudělá.

Nejlepší tečkou na závěr jsou slova gauleitera Pavla Šafra, k vyjádření ČSSD na téma bojkot médií, pod jehož vedením der Reflexer nedělá nic jiného než štve proti celé levici, levicovým programům a voličům. "Nejedná se o šťastné vyjádření, zbytečně to dezintegruje společnost."

Převzato z Modré šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments