Federální rezervy pořádají konferenci na Jekyll Islandu, aby oslavily 100 let ovládání Ameriky
Listopad 03, 2010

http://static.businessinsider.com/image/4cd16a86cadcbb25210a0000-324-243/jekyll-club.jpgFederální rezervy se vracejí na Jekyll Island, aby tam oslavily 100. výročí nechvalně známé schůzky z roku 1910, které zplodilo návrh zákona, jímž byly nakonec vytvořeny Federální rezervy Spojených států (FED).

Název této konference je „Návrat na Jekyll Island: Původ, historie a budoucnost Federálních rezerv“, a koná se 5. až 6. listopadu v té samé budově, v níž se odehrálo původní setkání v roce 1910.

V listopadu 1910 se původního setkání na Jekyll Islandu zúčastnil americký senátor Nelson W. Aldrich, náměstek ministra financí A. P. Andrews a mnoho dalších představitelů nejvyšší vrstvy amerických bankéřů. Toto setkání bylo uspořádáno v podmínkách naprostého utajení. O 100 let později se úředníci z Federálních rezerv na Jekyll Island opět vrátí, aby tam „oslavili“ minulost i budoucnost Federálních rezerv.

Je smutné, že většina Američanů vůbec netuší, jak Federální rezervy vznikly. Zakladatel časopisu Forbes Bertie Charles Forbes byl možná prvním publicistou, který popsal tajnou povahu původní sešlosti na Jekyll Island v celostátní publikaci:

…Představme si skupinu největších bankéřů země, jež se pod rouškou tmy vyplíží z New Yorku v soukromém železničním vagonu, tajně cestuje stovky mil na jih, účastnící se záhadné večeře, plíží se na opuštěný ostrov, na kterém je pouze pár sloužících, přebývá tam celý týden za tak těžkého utajení, že není zmíněno jméno ani jednoho z nich, aby se sluhové nedozvěděli jejich identitu a neodhalili světu tuto nejpodivnější a nejutajenější výpravu v historii amerických financí. Nevymýšlím si; jako první poskytuji světu skutečný příběh o tom, jak byla napsána slavná Aldrichova měnová zpráva, základ našeho nového měnového systému…

Maximální utajení bylo ze všeho nejdůležitější. Veřejnost nesmí tušit, co se stalo. Senátor Aldrich každého upozornil, aby v tichosti nastoupil do objednaného soukromého vozu, železnici bylo nařízeno, aby ho přistavila na nefrekventované nástupiště. Odtud skupina odjela. Všudypřítomní newyorští reportéři byli napáleni… Nelson (Aldrich) sdělil Henrymu, Frankovi, Paulovi a Piattovi, že je bude držet pod zámkem na Jekyll Islandu, izolované od světa, dokud nevypracují a nedají dohromady vědecký měnový systém pro Spojené státy, tedy skutečný počátek systému Federálních rezerv, jehož plán byl vytvořen na Jekyll Islandu na konferenci s Paulem, Frankem a Henrym… Warburg je článek, který systém Aldriche a současný systém spojuje. On, více než kdokoliv jiný, zajistil, že se tento systém stal realitou.

Byl to systém, který byl navržen bankéři a pro bankéře. Nyní se úředníci, kteří tento systém provozují, vracejí na Jekyll Island, aby si tam vzájemně poblahopřáli. K lidem, kteří se 5. a 6. listopadu zúčastní této konference, patří předseda Federálních rezerv Ben Bernanke, bývalý předseda FEDu Alan Greenspan, výkonný ředitel Goldman Sachs E. Gerald Corrigan a šéfové různých regionálních bank Federálních rezerv. Program konference si můžete prohlédnout zde. Vypadá to, že tam bude spousta lahůdek, ale měly by Federální rezervy opravdu oslavovat své úspěchy v době, kdy se americká ekonomika doslova rozpadá na kusy?

Dnes si 63 % Američanů nemyslí, že si budou moci udržet svoji současnou životní úroveň. 1,47 milionů Američanů je nezaměstnaných déle než 99 týdnů. Čelíme všeobecné a úplné ekonomické katastrofě.

Federální rezervy mají v současné době nad národním hospodářstvím více moci, než jakákoliv jiná instituce ve Spojených státech. Je to FED, kdo primárně určuje, jestli budeme svědky vysoké či nízké inflace, jestli bude peněžní zásoba růst nebo klesat, a jestli budeme mít vysoké úrokové nebo nízké  úrokové sazby. Prezident a americký Kongres mají mnohem méně moci, aby ovlivnili ekonomiku než Federální rezervy.

V těchto volbách se ukázalo, že Američané jsou kvůli stavu americké ekonomiky rozzuřeni do nepříčetnosti, američtí voliči však ze všeho vinili většinou naše politiky. Oni prostě nechápou, že ve skutečnosti jsou to Federální rezervy, které mají většinu kontroly nad chodem americké ekonomiky.

"The regulations should be on the Federal Reserve. We should have transparency of the Federal Reserve. They can create trillions of dollars to bail out their friends, and we don’t even have any transparency of this. They’re more powerful than the Congress."

Je velmi těžké pochopit, kolik moci americké Federální rezervy v roce 2010 soustředily ve svých rukou. Americký kongresman Ron Paul řekl nedávno MSNBC, že se domnívá, že Federální rezervy jsou ve skutečnosti mocnější než Kongres:

Regulace by se měly týkat Federálních rezerv. Měli bychom mít transparentní Federální rezervy. Mohou vytvářet biliony dolarů záchranných balíčků pro své přátele, a my se na to nemůžeme ani podívat. Jsou mocnější než Kongres.“

Takže jak si Federální rezervy za ty roky vedly?

Tedy, od roku 1913 byla inflace na neúnavném vzestupu. Dluh americké vlády se zvýšil exponenciálně a americký dolar ztratil 96 % své hodnoty.

Není to tedy nic, co by se mělo slavit.

Pravdou je, že Federální rezervy byly vytvořeny proto, aby zotročily vládu Spojených států prostřednictvím nekonečné spirály rostoucích dluhů, ze které nebude mít úniku. A jak jsem včera napsal, přesně to se stalo. Dluhy americké vlády se exponenciálně zvyšují. Je to past, z níž se americká vláda nebude nikdy schopna za stávajícího měnového systému dostat.

Nyní mnozí ve Federálních rezervách vnucují jako řešení našich ekonomických problémů další „kvantitativní uvolňování“. Ale každý, kdo má mozek v hlavě, by měl být schopen vidět, že vytváření gigantické hory papírových peněz z čistého vzduchu a jejich pumpování do ekonomiky naše dlouhodobé problémy jen zhorší.

Systém Federálních rezerv však nikdy nebyl určen k tomu, aby prospíval Američanům. Byl určen k tomu, aby vydělal obrovské hory peněz bankovní elitě. Jak jsem napsal ve svém článku „11 důvodů, proč jsou Federální rezervy špatné“, Federální rezervy byly vytvořeny pro transfer bohatství od amerického lidu do rukou americké vlády, a odtud k ultrabohatým.

Smutnou pravdou je, že Federální rezervy jsou samou podstatou našich ekonomických a finančních problémů, a to není důvod k žádným oslavám.

Převzato z Business Insider

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments