Fenomén Hybášková
Jana Hybášková 

Na otázku "kdo jsem" nejlépe odpovím tím, co chci, o co mi jde…


Hybáškovou v čele kandidátky odmítli i středočeští lidovci    

Janu Hybáškovou z Evropské demokratické strany nechtějí v čele kandidátky ani středočeští lidovci. Dříve už ji odmítla krajská organizace v Hradci Králové. Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda uzavřel s Hybáškovou smlouvu o spolupráci v červenci, nedaří se ji ale umístit na volitelná místa kandidátek

Konečné slovo v umístění Hybáškové bude mít ve středu celostátní výbor…

"Celá řada z nás deklarovala, že v okamžiku, kdy celostátní výbor nevyslyší a nevezme v potaz rozhodnutí krajského výboru, tak celá řada kandidátů odstoupí z kandidátky a odstoupí z volebního štábu," dodala Ptáčková Melicharová s tím, že se to týká více než poloviny z prvních deseti jmen na kandidátní listině. Takové rozhodnutí by podle ní navíc mohlo "znejistět kmenové voliče".


 Odpověď předsedkyně EDS Jany Hybáškové Miroslavu Topolánkovi na jeho "Otevřený dopis"  

Vážený pane předsedo…

…Ve Vašem dopise cítím nejen další eskalaci vzájemné negativní kampaně mezi ODS a ČSSD, ale rovněž návrat k zastrašování voličů. Vaše strašení neútočí na voliče levice, ale na voliče liberálního a pravého středu. Z mého pohledu Vám nejde o koalici proti levici, ale o likvidaci českého liberálního politického středu, který vždy neodmyslitelně patřil k naší zemi. Myslím, že Vaše strašení se snaží zlikvidovat český proporční ústavní systém a chce nastavit většinové rozhodování omezené na dvě hlavní strany podle hesla: kdo nejde s námi, jde proti nám a je opravdu nepřítel…

 

Jana Hybášková: Co potřebuje Obama a co my 

Důvody pro radar platí

Nebezpečí balistických střel vystřelených z Blízkého východu, jaké odhalí jen protiraketový radar, jen tak nepomine. Radar nikoho z hráčů neohrožuje, a dokud Američané nedokáží zásadně změnit situaci v Pákistánu a Íránu, není důvod projekt pozastavovat.

Samozřejmě je logické otevřít s Ruskem debatu o balistických raketách. Tyto dvě debaty mohou být oddělené. My bychom měli trvat na pokračujícím jednání o radaru – nástroji obrany proti trvalé hrozbě z Blízkého východu.


Negativnější, než negativní (blog z eurovoleb 3)

…Političkou jsem se stala nedobrovolně, poté, co jsem byla odvolana z místa velvyslankyně za spor s vládou o nemocnici v Basře…

„Mám za sebou 33 usnesení schválených parlamentem, zlepšení vztahů mezi Izraelem EU, kontrolu peněz, aby netekly do rukou teroristům, označení Hizbulláhu jako teroristické organizace.“

…Jako volební pozorovatelka, arabistka jsem zvyklá chodit po palestinském Nábulusu a číst v každém řeznictví: „Volím mučedníky al-Aqsá.“ A je to plakát Palestince, s černou teroristickou maskou, k nebi zdvihá kalašnikov. At thawra, revoluce. Lidem v Nábulusu se není co divit. 7 let nesmějí prakticky opustit město. V něm je 80 % nezaměstnanost a bída. Ale tady? O co komu jde? Vybledlé BB hlásají jistotu. Na jiných se píše: Hodný taťka Míra, zlý strýc Jíra….

…Lidé jsou potěšeni milým, slušným oslovením. Profesor Wilhelm, Jiří Šedivý, Věra Jourová. Nikdo z nich nestraší ztrátou chat v českém pohraničí, znovuotevřením Benešových dekretů, nebo zásadním omezením suverenity státu. Malá strana, velcí lidé.

 

Jana Hybášková: Evropa chce dát Hamásu šanci    

Palestinci nevolili Hamás proto, že jsou to teroristé, ale proto, že jim dává naději na změnu života…

Hebron je nejkonzervativnější místo, kde se předpokládalo největší vítězství Hamásu. Do města jsme přijeli v den voleb mezi devátou a desátou a už z atmosféry bylo zřejmé, kdo vyhraje. Viděli jsme, jak je Hamás organizovaný, jak vede své voliče, aby šli opravdu volit. Pro Hamás vedla kampaň mladá děvčata a upravené dámy, zatímco fatáhovci se pohybovali s kalašnikovem, kouřili a odhazovali na zem nedopalky. Navíc vůle Palestinců po změně byla a je obrovská.

Oni žijí v prostředí, ve kterém se nedá žít. Ve školách přetékají záchody, mají rozbitá okna. Cesty jsou v dezolátním stavu. Množství odpadků přesahuje únosnou míru. Tamní situace je prostě lidsky strašná.

Tvrzení, že sedmdesát procent lidí volilo Hamás jen proto, že jsou to teroristé, je hodně přitažené za vlasy. Takových bylo možná deset, patnáct procent. Výsledek voleb je důkaz, že v Hamásu vidí Palestinci něco jiného než teroristickou skupinu.

…Hamás neudělal chybu a nabídl lidem naději. Fatáh nic takového neudělal.

Po volbách z řad Hamásu zaznělo, že je ochoten vést s Izraelem jednání s mezinárodní garancí a že rezistence nutně neznamená násilí. Neodzbrojí však své milice.

V EU je snaha dát Hamásu politickou důvěru a neuzavírat si vyjednávací prostor. V okamžiku, kdy řeknete "Jste teroristé", žádný takový prostor neexistuje. My říkáme, že se chceme bavit s legitimně zvolenou politickou stranou – Stranou obnovy a reformy. To je politická reprezentace Hamásu…

Írán. Z výroků jeho představitelů hned po volbách bylo zřejmé, že se Teherán bude určitě chtít stát součástí mezinárodního jednání mezi Izraelci a Palestinci. Přitom vazby mezi Hamásem a Íránem nejsou konkrétně potvrzené.


Jana Hybášková proti pozvání členů Hamasu do Evropského parlamentu 

Poslankyně Evropského parlamentu Jana Hybášková, Předsedkyně Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Izraelem, důrazně odsoudila extrémní pozici svého kolegy Kyriacose Triantaphyllidese (GUE/NGL, Kypr), Předsedy Delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Palestinským legislativním výborem, vůči Hamasu. Na návštěvu Evropského parlamentu pozval včera Triantaphyllides poslance Palestinského legislativního výboru včetně členů Hamasu. Hamas je na evropském seznamu teroristických organizací. Triantaphyllidesova pozice je v rozporu s nedávným usnesením Evropského parlamentu ze 4.září 2008 na situaci palestinských vězňů v izraelských vězeních…


Jana Hybášková: Čeho chci dosáhnout v Gaze   

V Gaze dnešních dnů nejde ani tak o odstranění následků vojenské operace, jako o řešení klíčových příčin, které k ní vedly…

Největší světový donátor – Evropa – musí za své peníze získat také odpovídající vliv. Musí jednoznačně odsoudit Hamás jako teroristickou organizaci usilující o zničení státu uznaného OSN. Ani evropští socialisté by neměli zkoušet hledat komunikační kanály. S Hamásem není žádný důvod jednat…

Dále musí unie přijmout jasné sankce znemožňující jakékoliv finanční styky evropských muslimů a Evropy vůbec s Hamásem. Samozřejmostí je tvrdé zpřísnění financování projektů v Gaze. Neměli bychom více financovat neudržitelně protahované fungování "uprchlických" táborů, které existují už šest desetiletí.

Evropa má v Gaze vážný zájem: když nyní nezakročíme tvrdě a jednoznačně, dopadne Gaza obdobně jako svého času Kosovo. Nakonec tam budeme nuceni vyslat mezinárodní pozorovatele, vojenskou a policejní misi, postavit infrastrukturu a administrativu…

Autorka, arabistka, je europoslankyní za Evropskou demokratickou stranu. Vede blízkovýchodní delegaci Evropského parlamentu.


Univerzální Jana Hybášková  (doporučuji nebýt líný a přečíst původní článek) 

…V českém mediálním mainstreamu je vnímána především jako odbornice na Blízký východ i jako výrazná antikomunistka. Dveře médií jsou jí tedy doširoka otevřené. V našich končinách stačí věru málo, aby byl agilní a zideologizovaný jedinec považován za osvědčenou autoritu a erudovaného odborníka.

Jana Hybášková, původní profesí arabistka, patří v české politice k předním lobistům za Stát Izrael. Přestože se zaklíná univerzálními hodnotami – svobodou, partnerstvím či přátelstvím – v půli ledna na půdě Evropského parlamentu k situaci v Gaze uvedla: „Tři vedoucí izraelští představitelé Barak, Livniová a Olmert se v těchto okamžicích různí v tom, za jakých podmínek a garancí jsou ochotni zastavit palbu. Řešení leží v Egyptě….

Člověk nemusí být arabistou, aby věděl, že klíč k ukončení barbarského útoku na uvězněnou a frustrovanou populaci Gazy neležel v Egyptě, ale ve Washingtonu a Jeruzalémě. Hybášková hájí zájmy Izraele dlouhodobě a velmi sveřepě. Ani skutečnost, že Izrael v Pásmu úmyslně zabíjel civilisty, jak nyní ukazují svědectví vojáků, některých rabínů a izraelských vojenských stratégů, nemění nic na jejím fanatickém zápalu pro destruktivní politiku Izraele vůči Palestincům.

V listopadu minulého roku Hybášková coby předsedkyně delegace Evropského parlamentu pro vztahy s Izraelem důrazně odmítla návrh, aby na půdu Evropského parlamentu vstoupilo několik členů hnutí Hamás. Svůj postoj odůvodnila tím, že je Hamás na evropském seznamu teroristických organizací. Přitom vedle europoslanců z Řecka, Itálie nebo Irska již delší čas podporují nutnost dialogu s Hamásem desítky intelektuálů židovského původu….

 

Hybášková je volební jednička libereckých lidovců      

Většina krajských funkcionářů KDU-ČSL si myslí, že předsedkyně Evropské demokratické strany Jana Hybášková nepatří do čela jejich kandidátky pro sněmovní volby. Bývalou europoslankyni, která v červenci uzavřela dohodu o předvolební spolupráci s šéfem KDU-ČSL Cyrilem Svobodou, odmítli lidovci jako svého volebního lídra v Královéhradeckém kraji, nabídli jí druhé místo. Přenechat jí čelo kandidátky nechtějí ani Středočeši…

"Vzhledem k okolnostem, že nebyl čas najít jiné řešení, bychom vyhověli," řekl ČTK krajský předseda KDU-ČSL v Libereckém kraji Václav Nosek. Lídrem lidovců v Libereckém kraji je předseda liberecké organizace a zastupitel Kamil Jan Svoboda. O definitivní podobě kandidátních listin bude dnes odpoledne rozhodovat celostátní výbor KDU-ČSL. Řada funkcionářů si myslí, že Hybáškové by mělo stačit druhé či třetí místo v kraji, kde mají lidovci silnější zastoupení, nebo vedení kandidátky v slabším kraji.

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments