Filipiová: Není zákon jako zákon
Nová paní ministryně zdravotnictví Filipiová se údajně označila za Julínka v sukních. Zdá se, že má pravdu, neboť je stejně arogantní jako její předchůdce, který "doministroval" na nedostatek komunikace s veřejností. Paní Filipiová se také neobtěžuje nějakým vysvětlováním či osvětou, zato jí jde docela dobře vyhrožování, posílání kontrol a šíření dogmatických tvrzení bez jakéhokoli důkazu.

 

V posledních projevech vehementně a plamenně poukazovala na údajné porušování zákona o placení poplatků. Proč? Poplatky jsou přece řádně zaplaceny, jen je neplatí občané, ale někdo jiný. Proč to paní ministryni tak vadí? Dostala td vlády za úkol dostat z lidí určitou sumu peněz? A nyní se jí to nedaří, protože peníze se sice přelévají podle zákona, ale z jiné kapsy?

 

Toto údajné porušování zákona (?) naší vládě hrozně vadí, přitom na druhé straně klidně uvažuje o zavedení „švarcsystému“, ačkoliv ho svého času prohlásila za trestný čin, načež jeho vynálezce dostal tři a půl roku natvrdo. To tedy nebude zcela zjevné porušení zákona, nota bene zákona trestního ? A co potom s panem Švarcem, který si své již odseděl? Bude rehabilitován nebo dostane odškodnění ? Či  dokonce dostane  odměnu jako autor prostředku na zmírnění krize? Nebo bude  „švarcsystém“, tedy zaměstnávání lidí s vlastním živnostenským listem, při němž zaměstnavatel ušetří  na sociálním pojištění, změnou zákona  legalizován?

 

Když je paní ministryně Filipiová tak citlivá na dodržování zákona, z jakého důvodu mi nemohl její úřad v termínu  podle jiného zákona odpovědět na dotaz, proč regulační poplatky platili i nesvéprávní chovanci Ústavů sociální péče? Poslal jsem ho na Ministerstvo zdravotnictví 21. ledna. Ačkoliv je na dotazy stanovena zákonná lhůta 15 dnů, nikdo se mi doposud odpovědět neobtěžoval. Zdá se, že se dodržují jenom ty zákony, které se hodí…

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments